Jautājumi & atbildes
Mēs apkopojām biežāk uzdotos jautājumus par zobu implantiem.
ieraksti meklētājā un atrodi atbildes!.
Zobu implanti un veselība
Vai zobu implanti pasargā arī citus zobus mutē?
Ja ir zaudēts viens vai vairāki zobi – Jums jāņem vērā, ka blakus esošie zobi kļūs kustīgi, jo bez slodzes zobus aptverošais kauls samazināsies, laika gaitā blakus zaudētā zoba tukšajai vietai tie sašķiebsies, ielieksies uz zaudētā zoba pusi.
Zobiem mūsu mutē ir tendence būt kustīgiem, ja vien tie netiek noslogoti un tos nebalsta blakus esoši zobi, vai nav slodzes no augšas un apakšas – augšžoklī vai apakšžoklī.
Ja zobs mutē nav ilgāku laiku, ar laiku pamanīsiet izmaiņas arī vizuāli – smaganas ar laiku atkāpsies arī uz blauks esošajiem zobiem, būs vizuāls defekts – atsegsies zoba kakliņi. Blakus esošo zobu pozīcijas maiņa, sasķiebšanās ietekmēs vius pārējos zobus mutē, arī sakodienu. Ja ilgstoši mutē trūkst vairāki zobi vai pacients lieto tradicionālās protēzes, notiek žokļa kaula atrofijas procesi, kas laika gaitā ietekmē arī pacienta vizuālo izskatu – mainās sejas forma, aprises, vaibsti.
Tas viss ir novēršams, ja zaudētos zobus aizstājat uz zobu implantiem balstītām prortēzēm, vai vienu zobu implantu, jo tas ir izveidots tā, lai maksimāli līdzinātos dabīgajiem zobiem, pilnvērtīgi pildītu košļāšanas funkciju, nodrošinātu estētiku un noslogotu žokļa kaulu un nenotiktu kaula atrofijas procesi. Tāpēc atbilde ir – jā, zaudētu zobu aizstāšana ar impplantiem pasargā, nofiksē mutē arī citus zobus.
Vai zobu implanti norošina tādu pašu košļāšanas funkciju kā dabīgie zobi?
Uz zobu implantiem balstīti zobu kroņi saglabā pilnīgi dabīgu sajūtu mutē, nav svešķermeņa sajūtas, kas traucētu ēst, košļāt. Jums nebūs sajūta, ka jūsu mutē ir kaut kas traucējošs, jo zobu implanti ir kā mākslīgās zobu saknes, kas fiksējas, integrējas kaulā un dodrošina dabīgu košļāšanas funkciju. Dabīgos zobus aptver periodonta saites (periodonts), kas ļauj sajust spiedienu brīdī, kad kožam vai košļājam. Ap implantiem nav šī dabīgā periodonta, tāpēc spiediena sajūtas kožot, var būt minimāli atšķirīgas.
Kāpēc zobu implanti ir labākais risinājums iztrūkstoša/-u zoba/-u aizvietošanai?
Zobu implantiem ir vairākas priekšrocības:
- Kroņi uz zobu implantiem izskatās kā dabīgi zobi
Pēc procedūras efekts būs absolūti dabisks un neatšķirsies no jūsu īstajiem zobiem.
- Tie pilda tās pašas funkcijas, ko dabīgie zobi
Pec zobu implantēšanas jūs par tiem varēsiet aizmirst, jo tie būs identiski dabiskajiem zobiem un pildīs tās pašas funkcijas. Zobu implanti ir jakopj tāpat kā dabīgie zobi. Jums tie būs jātīra un jādiego katru dienu, taču atšķirībā no zobu protēzēm jums nebūs jālieto īpaši losjoni un līmes vai jāmērcē tie uz nakti glāzē. Atšķirībā no dabiskajiem zobiem, tiem nekad nebūs nepieciešama zobu plombēšana vai sakņu kanālu tīrīšana.
- Tie ir ilgmūžīgi un var kalpot pat visu mūžu
Zobu implantiem ir 98 % sekmības koeficients. Tie kļūst par daļu no jūsu žokļa kaula un, ievērojot pareizu mutes dobuma higiēnu, tie kalpos visu mūžu.
- Implanti ir rentabli, ja tos uzskata par ārstēšanu mūža garumā.
Bieži sastopami cilveki, kas uzskata, ka zobu implanti ir dārgāki nekā citi risinājumi. Un tā tas arī ir, ja runājam par sakotnējiem izdevumiem, bet atcerieties – tie var kalpot visu mūžu, ja vien pareizi tos kopsiet. Līdz ar to, ja mēs aplūkojam gada izmaksas, tad protēžu līmju un losjonu iegāde sastādīs lielāku kopsummu nekā zobu implant ievietošana.
- Jūsu dzīves kvalitāte uzlaboties
Mēs kā Jūsu zobārsti iestājamies par sabalansētu uzturu un cukura patēriņa samazināšanu, taču zobu implants neliegs Jums ēst visu, ko vēlaties. Tā kā zobu implanti nekad neizkustēsies no vietas kā noņemamās alternatīvas, Jūs varēsiet ēst, runāt un smaidīt ar pilnīgu pārliecību, neraizējoties par tiem.
- Zobu implanti var novērst kaulaudu zudumu
Ja zobs ilgstoši netiek atjaunots, tas ar laiku noved pie kaulaudu zuduma. Integrējoties, ieaugot žokļa kaulā, zobu implanti, atšķirībā no citām aizvietošanas iespējām, palīdz stimulēt kaulaudus. Iespējams, jums rodas jautājums, kāpēc kaulu zuduma profilakse ir tik svarīga. Tā palīdz saglabāt veselu žokli un smaganas, novēršot sejas vaibstu nošļukšanu, žokļa deformāciju un priekšlaicīgas novecošanās pazīmes.
- Tie neatstāj iespaidu uz pārējiem zobiem mutē
Turpretī citas zobu protezēšanas metodes var pavājināt apkārtējos zobus un padarīt tos vairāk pakļautus kariesam. Zobu implanti neietekmē blakus esošo dabīgo zobu veselību.
- Ar zobu implantiem var aizstāt vienu vai vairākus zobus.
Ja trūkst divi vai vairāki zobi, starpas ir jāaizpilda pēc iespējas ātrāk, lai samazinātu žokļa kaulu un zobu nobīdi. Tradicionālās protēzes ir mazāk stabilas nekā uz implantiem balstīti tiltiņi un daļējas protēzes, ko balsta zobu implanti.
- Tie var paaugstināt pašvērtējumu
Trūkstošs zobs var radīt pašcieņas problēmas, un citas zobu atjaunošanas iespējas, ne vienmēr pienācīgi risina šo problēmu. Zobu implanti izskatās dabiski un gala rezultatā jūs varat iegūt smaidu par kādu jebkad esat sapņojuši. Līdz ar to tas var uzlabot pašapziņu un atgriezt smaidu jūsu sejā.
Kāds būs man labākais protezēšanas risinājums uz implantiem?
Izņemama vai neizņemama protēze, kas balstīta uz implantiem?
Izņemamu, uz implantiem balstītu protēzi, jums būs vieglāk kopt no higiēnas viedoķļa, jo to var pilnībā izņemt no mutes un rūpīgi iztīrīt, bet pēc tīrīšanas atkal nofiksēt mutē. Parasti šāds risinājums arī ir izdevīgāks izmaksu ziņā. Ja pacientam iepriekš ir bijis ievērojams kaula apjoma zudums, šāds protezēšanas risinājums uz implantiem var uzlabot runas funkciju – tieši fonētiku, kā arī palīdz atjaunot sejas profila aprises bez ievērojamām ķirurģiskām manipulācijām.
Lai arī kāda būtu jūsu situācija, uz implantiem balstītas zobu protēzes ir vislabākais risinājums – gan estētikai, gan funkcijai, gan vispārējai veselībai un ikdienas dzīves kvalitātes atgūšanai. Daļa pacientu izvēlas arī uz implantiem balstītas neizņemamas protēzes, taču šādas izvēles gadījumā jums jārēķinās, ka tās būs daudz grūtāk iztīrīt.
Kāda ir atšķirība starp zobu implantu un izņemamo protēžu lietošanu?
Uz implantiem balstīta izņemamā zobu protēze ir optimālākais risinājums visu zaudēto zobu atjaunošanai. Turklāt nav vajadzības katru trūkstošo zobu aizstāt ar implantu, bet visai zobu rindas atjaunošanai pietiek ar 2-6 implantiem.
Protēzes:
- Viegli kopjamas
- Stabili fiksējas un nekrīt ārā ēdot, runājot un smejoties
- Fiksācijai pietiek ar 2 līdz 6 implantiem
- Iespējams atjaunot visu zobu rindu
Implanti:
- Stabila fiksācija (tie ir kā mākslīgi dabīgie zobi, līdz ar to nebūs sajūta, ka tie varētu izkrist)
- Nepieciešama rūpīgāka kopšana, regulāra zobu higiēnista apmeklēšana
- Aizvieto pa vienam zobam
- Par zobu labošanu var vairs neuztraukties, jo zobu implanti nebojājas un kroņos uz tiem nevar izveidoties caurumi
Vai zobu protēzes var fiksēt uz zobu implantiem?
Jā, mūsdienās ir pieejami dažādi risinājumi, kas nodrošina atbilstošu zobu aizvietošanu. Tradicionālās noņemamās protēzes var aizstāt ar uz implantiem fiksētām protēzēm. Uz implantiem fiksētas protezes mutē ir daudz stabilākas un nerada svešķermeņa sajūta. Tāpat tās nodrošina dabīgu sajūtu ēdot, runājot un smejoties.
Veselība un citas saslimšanas
Man ir cukura diabēts. Vai es varu likt zobu imlantus?
Jā, diabēts nav iemesls, lai neaizstātu iztrūkstošus zobus ar implantiem. Protams, ir jāņem vērā tas, lai diabēts ir kontrolēts pirms implantu ievietošanas un ārstēšanas sākuma. Jūsu zobārsts noteikti nozīmēs medikamentus, antibakteriālo terapiju, lai samazinātu iekaisuma riskus pēc operācijas. Dažreiz zobārsti diabēta pacientiem ieska paildzināt dzīšanas periodu starp implantāciju un protezēšanu veikt pēc ilgāka laika.
Man ir osteoporoze. Vai es varu likt zobu implantus?
Jūs varat aizstāt zaudētos zobus ar implantiem, arī tad ja lietojat zāles (biofosfonātus) osteoporozei. Starptaustiskais konsensus šajā jautājumā ir tāds, ka nav nepieciešams pārtruakt lietot biofosfonātus pirms zobu implantu ievietošanas, ja tos lietojat orāli. Intravenoza biofosonātu lietošana ir absolūta kontraindikācija jebkurai ķiruģiskai manipulācijai. Taču osteoporoze nav šķērslis, lai ievietotu zobu implantus. Daudz dažādi zinātniski pētījumi ir apstiprinājuši, ka implantu integrēšanās kaulā ir vienlīdzīga pacientiem ar osteoporozi un pacientiem, kam nav osteoporozes. Iegūtajos datos nav nekādu likumsakarību, kas sniegtu vadlīnijas, ka pacientiem ar osteoporozi implanti neieaug vai nav ieteicami.
Man ir sirds un asinsvadu saslimšana. Vai es varu aizvietot trūkstošos zobus ar implantiem?
Ja man ir smaganu saslimšana vai man var būt zobu implanti?
Vai implanti var ietekmēt manu sirds elektrokardiostimulatoru?
Vai pastāv tādas slimības, kas kavētu implantu ievietošanu?
Ja esmu diabētiķis, vai es drīkstu likt zobu implantus?
Grūtniecība un zobu implanti
Vai drīkst implantus ievietot grūtniecības laikā?
Pēc zoba implanta ievietošanas
Vai pēc implantu ievietošanas es varēšu darīt visu, ko iepriekš?
Vai pēc implanta ievietošanas man tiks nodrošināts pagaidu zoba kronis?
Kāds ir zobu implantu veiksmīguma rādītājs?
Implanta ieaugšanas rādītāju ietekmē materiāls, no kura tas izgatavots, kā arī implanta virsma, forma un savienojums ar zoba kronīti.
- gadā Zviedrijā tika veikts viens no apjomīgakajiem neatkarīgajiem pētījumiem zobārstniecības nozarē. Tika ievākti un apkopoti 9 gadu klīniskie rezultāti. No datiem tika secināts, ka zobu implantu ražotājam ir liela nozīme, no kā ir atkarīga ārstēšanas efektivitāte. Kopējais implantu ieaugšanas rādītājs šajā pētījumā bija ļoti augsts – 96,4% no 11 311 implantiem.
Dzīšanas process
Cik ilgs laiks nepieciešams, kamēr norit implanta integrācija žokļa kaulā?
Vai ir iespējami riski implanta ievietošanas brīdī?
Vai implantiem var būt blakusparādības?
Kā es varu zināt, vai zobu implanti man būs piemēroti?
Alerģija
Vai iespējama alerģija pret zobu implantiem?
Man ir alerģija pret titānu. Kā varu aizvietot zobus ar impalntiem?
Ārstēšana – kā notiek zobu aizvietošana ar implantiem?
Kad un kā zobi tiek „uzbūvēti” uz implanta?
Vai es būšu bez zobiem ārstēšanas un dzīšanas periodā?
Vai implanta ievietošana patiešām ir vienas dienas procedūra?
Ārstēšanas ilgums
Cik reižu būs jādodas pie ārsta, lai iegūtu sev jaunas zobu saknes?
Tas atkarīgs no procedūras apjoma un veida. Parasti pietiek ar vienu vizīti konsultācijām, kuras laikā zobārsts varēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem. Nākošā vizīte būs paredzēta izmeklēšanas un plānošanas veikšanai. Jaunās zobu saknes parasti var ievietot žokļa kaulā neilgi pēc tam, vienas procedūras laikā. Šajā procedūrā zobārsts izdarīs mazu iegriezumu smaganās implanta ievietošanas vietā un pēc implanta ievadīšanas uzliks šuves. Brūci pārbaudīs pēc vienas vai divām dienām, lai pārliecinātos, ka dzīšanas process notiek pareizi. Pēc desmit dienām šuves noņems. Tad Jūs gaidīsiet, līdz kauls sadzīs, bez papildus vizītēm.
Kad es atkal varēšu strādāt?
notiek pareizi. Pēc desmit dienām šuves noņems. Tad Jūs gaidīsiet, līdz kauls sadzīs, bez papildus vizītēm.
Implanta materiāls
No kā izgatavo implantus?
Kādi materiāli tiek izmantoti protēzēm uz zobu implantiem?
Izņemamās protēzes visbiežāk tiek izgatavotas no akrila. Fiksētās protēzes – kroņi, tiltiņi ir izgatavoti no iekšējās konstrukcjas, kas ir no metāla vai keramiskā metāla, kas pēc tam tiek pārklāts ar porcelānu, kas tiek pieskaņots zoba tonim. Implanti visbiežāk tiek izgatavoti no ķirurģiskā titāna.
Kāpēc tieši titāna implants?
Titāna priekšrocības:
- Augsts izturības līmenis – tie ir izturīgi pret lūšanu un spēj izturēt atkārtotu intensīvu slodzi, kas rodas košļājot cietu pārtiku.
- Bioloģiskā saderība – tas nozīmē, ka cilvēka žokļa kauls ļoti labi pieņem šo materiālu. Zobu implanti ir izgatavoti no biosaderīga titāna sakausējuma. Tie daļēji saplūst ar apkārtējiem kaulaudiem, tādējādi nodrošinot visstiprāko iespējamo pamatu zobiem uz implantiem. Titāns ir arī hipoalerģisks. Tas nozīmē, ka tos var izmantot pat cilvēkiem, kuriem ir alerģiska reakcija uz metāliem.
- Augsts sekmīguma līmenis – lai gan titāna zobu implanti ir pieejami jau kopš 1965. gada, to popularitāte strauji pieauga 20. gadsimta 70. gados. Neraugoties uz to, ka skaitļi dažādos pētījumos svārstās, secinājumi nemainīgi liecina, ka zobu implanti ir efektīvi. Saskaņā ar dažiem pētījumiem to sekmīguma rādītāji sasniedz pat 95 procentus.
- Ilgmūžība – titāna implantiem ir spēja kalpot visu mūžu, ja tiek nodrošināta pienācīga aprūpe (tostarp laba mutes dobuma higiēna un biežas zobu pārbaudes).
- Žokļa kaula saglabāšana – kauls, kas sākotnēji balsta dabīgo zobu, sāk atrofēties, samazināties apjomā pēc zoba zaudēšanas. Šis process līdzinās muskuļiem, kas netiek pastāvīgi trenēti. Laika gaitā tas var zaudēt lielu apjomu. Zobu implanti stimulē apkārtējos audus, savienojoties ar kaulu un darbojoties kā zobu sakņu aizstājēji. Tādējādi tie var palīdzēt novērst kaulaudu zudumu.
Protezēšanas materiāli
Kādus materiālus lieto kroņos?
Cik maksā zobu implanti?
No kāda materiāla tiek izgatavoti abatmenti?
Ir divu veidu abtamenti: metāliskie un cirkonija. Metāliskie abatmenti ir salīdzinoši lētaki. Tie ir piemēroti pacientiem ar biezām smaganām vai tajos gadījumos, ja zoba implantācija notiek mutes dobuma dziļumā. Savukārt, cirkonija abatments ir dārgāks, taču estētiskāks risinājums, ja tiek veikta priekšzobu implantācija, jo cirkonija abatments nespīd cauri plānai smaganai. Parasti cirkonija abatmentus izmanto, ja tiek mainīti priekšējie zobi vai pacients plāno izmantot cirkonija zoba kroni.
Implantu kvalitāte
Cik ilgi kalpos implants?
Cik ilgi kalpo zobu implanti?
Vai starp implantiem pastāv kvalitātes atšķirības?
Kāpēc es varu uzticēties Ankylos implantiem?
Produktu klāsts ietver trīs sistēmas ar atšķirīgas formas implantiem dažādos izmēros un garumos, lai zobārsts varētu izvēlēties īsto veidu Jūsu individuālajam gadījumam. Visus implantus izgatavo no tīra ķirurģiskā titāna un tiem ir unikāla mikrostrukturēta virsma, kas aktīvi sekmē kaula dzīšanas procesu. Ar augsti attīstītu virsmas īpašību palīdzību ir iespējama kaula šūnu novietošana tieši uz implanta ar nolūku izveidot jauno kaulu.
Ankylos implanti nodrošina vislabākos apstākļus optimālai dzīšanai un permanentas implantu bāzes radīšanai. Ankylos sistēmas piedāvā arī sevišķi estētiskus risinājumus, atbilstoši jebkurām prasībām un dažādām situācijām. Ja protēzi, kas fiksēta pie Ankylos implantiem, jebkad būs nepieciešams nomainīt, Jūs varat būt pārliecināts/-a, ka Jūsu zobārsts pat pēc vairākiem gadiem spēs sagādāt visus nepieciešamos komponentus, neatkarīgi no tā, kurā pasaules vietā Jūs atradīsieties.
Kaula pārstādīšanas operācija
Kad nepieciešama kaula pārstādīšana?
Kā notiek kaula pieaudzēšana, ja žoklī nav pietiekams kaula apjoms, lai ievietotu implantu?
Ja žoklī nav pietiekams kaula apjoms ir 2 veidi kā to risināt:
- Kaula apjoma palielināšana ar makslīgo kaulu:
Ja ilgu laiku esat bijis bez zoba/zobiem jūsu žokļa kauls var kļūt plāns un laika gaitā sašaurināties. Kaula apjoma palielināšana ir iespējama izmantojot pacienta kaulu, transplantējot (pārvietojot) daļu no tā. Parasti šī procedūra ir ar lielākām pēcoperācijas sāpēm. Kā alternatīvu var lietot mākslīgo kaulu jeb biomateriālu, piemēram no Šveices kompānijas GEISTLICH Biomaterials.
- Augšžokļa dobuma pamatnes pacelšana jeb sinus lifts
Augšžokļa dobums jeb sīnus atrodas aiz jūsu vaigiem virs zobu saknēm, augšžokļa sānu rajonā. Ir gadījumi, kad zaudējot augšžokļa sānu zobus ilgi pirms impantu ievietošanas, šis sīnus jeb dobums izplešas telpā kur agrāk ir bijušas šī zoba saknes un kauls var izzust.
Lai atrisinātu šo problēmu, ķirurgs var veikt sīnusa pacelšanu tā sākotnējajā pozīcijā. Nepieciešamajā vietā ķirurgs ievietos mākslīgo kaulu, tādejādi palielinot kaulu vertikāli, lai vēlāk vai tūlītēji ievietotu implantu.
Konsultācija par zobu implantiem
Kā es varu sagatavoties konsultācijai?
Ēšanas funkcija ar implantiem
Vai es varu brīvi kost un ēst ar zobu protēzi, kura balstīta uz implanta?
Protēžu nomaiņa un pārveidošana
Vai zobu protēzes uz implanta bāzes var nomainīt un, ja tiek zaudēti vēl kādi zobi, vai protēzi var paplašināt?
Man jau ir normāla pilnā protēze. Vai man nepieciešama jauna, lai piestiprinātu to pie implantiem?
Kas notiek, ja viens no maniem zobiem, kas integrēts protēzē kā balsts, tiek zaudēts?
Riski un blakusparādības
Vai pastāv jebkādi riska faktori saistībā ar implantu ievietošanu?
Tāpat ļoti maz ticama ir pēkšņa atgrūšanas reakcija pilnīgi sadzijušam implantam. Tomēr retos gadījumos kauls nespēj pietiekami stingri noturēt implantu. Šādos gadījumos implants nespēj pretoties slodzei un, visticamāk, to ir jāizņem vietējā anestēzijā. Vairumā gadījumu, ja vēlēsieties, jaunu implantu varēs ievietot šīs pašas procedūras ietvaros.
Ja implants izraisa infekciju?
Vai ir pieejami dati par mijiedarbību ar lietotajiem medikamentiem?
Sāpes un zobu implanti
Vai pēc procedūras man sāpēs?
Kā notiek implanta ievietošana?
Vai implantu ievietošanai patiešām nav nepieciešama vispārējā anestēzija?
Ēstētika un perfekts smaids
Vai zobu implanti var uzlabot manu smaidu?
Man nepieciešami tikai daži implanti, bet es arī gribētu visus savus zobus padarīt baltākus un pievilcīgākus. Ko zobārsts te var darīt?
Kādas ir rekonstrukcijas iespējas, ja zaudēti visi zobi?
Pilnīga mutes dobuma rekonstrukcija var palīdzēt pacientiem ar bojātiem vai trūkstošiem zobiem, smaganu slimībām un citām nopietnām zobu veselības problēmām, atjaunojot zobu funkciju un izskatu. Ir vairāki zobu rekonstrukcijas veidi:
- Zobu protēzes
Pacientiem, kuriem trūkst lielākā daļa zobu, var būt noderīgas protēzes. Šī ārstēšana ietver pēc pasūtījuma izgatavotu zobu un smaganu protēžu izgatavošanu atbilstoši pacienta mutes dobumam. Ir divu veidu protēzes: daļējas un pilnīgas. Pilnās protēzes aizstāj visus augšžokļa vai apakšžokļa zobus, savukārt daļējās protēzes aizstāj dažus trūkstošos zobus. Ar protēzēm var mazināt runas un ēšanas problēmas. Tās arī uzlabo pacienta smaida izskatu.
- Implanti
Šī ķirurģiskā iejaukšanās nodrošina pastāvīgu, alternatīvu variantu zobu protēzēm cilvēkiem, kuri ir zaudējuši zobus. Implantus veido mākslīga zoba sakne, kas tiek implantēta žoklī un integrējas tajā. Sakne kalpo kā pamats balstam – savienojošai detaļai, pie kuras tiek piestiprināts individuāli izgatavotais kronis. Implanti var palīdzēt izvairīties no tādām problēmām kā kaulu zudums un sejas noslīdēšana, kas var rasties, ja trūkst zobu. Noteikti, zobu implanti veido visdabīgāko smaida izskatu.
- Tilti
Zobu tilti ir paredzēti pacientiem, kam ir virkne trūkstošo zobu. Tilts aizstāj trūkstošos zobus ar jauniem zobiem, kas tiek piestiprināti pie blakus esošajiem veselajiem zobiem, noslīpējot tos. Šīs risinājums ir alternatīva gadījumiem, ja ir zaudēts viens zobs un tā atjaunošana ar implantu nav iespējama.
- Kroņi
Kronis ir “vāciņš”, kas tiek uzlikts uz zoba. To bieži izmanto, lai labotu deformētus, izkropļotus vai nolietotus zobus, kā arī zobus ar dobumiem, kas ir pārāk lieli, lai tos labotu. Kronis nostiprina un atjauno zoba formu un funkciju.
- Inlejas un onlejas
Ja zobs ir pārāk bojāts, lai veiktu parasto plombēšanu, bet ne kronēšanu, inlejas un onlejas ir divi restauratīvās alternatīvas veidi. Inlejas un onlejas aizpilda dobumu ar keramikas gabaliņu, kas tiek izgatavots laboratorijā. Abas procedūras saglabā lielāko daļu no dabīgās zoba struktūras un nesašaurina zobus.
- Venīri
Šī metode ietver plānas keramiskas plāksnītes, kas tiek veidotas un piestiprinātas pie zobu virsmas. Venīri var palīdzēt risināt tādas problēmas kā ekstrēma zobu krāsas maiņa, zobu šķembas, plaisas un nepareizi formas zobus. Šīs procedūras mērķis ir uzlabot smaida izskatu, padarot to taisnāku un baltāku.
Vai citi varēs pamanīt, ka man ir zobu implanti?
Smēķēšana un zobu implanti
Vai zobu implanti ir ieteicami smēķētājiem?
Vai smēķēšana var ietiekmēt kaula apjoma zudumu mutē pie iemplantiem un dabīgajiem zobiem?
Vai smēķēšana ietekmē zobu implantu veselību?
Sportošana
Vai es joprojām varēšu vingrot un spēlēt sporta spēles pēc implanta ievietošanas?
Vai ir vēl kaut kas, par ko man būtu jāraizējas?
Svešķermeņa sajūta
Vai uz implantu balstītie zobi izraisa dabiskas sajūtas, vai es nejutīšu tos mutē kā svešķermeņus?
Tūlītēja implanta noslogošana
Ko īsti nozīmē tūlītēja noslogošana un vai tā ir piemērota man?
Tūlītēja implanta ievietošana
Vai implantus var ievietot tūlīt pēc zobu izraušanas?
Vecuma ierobežojumi un zoba implanti
Man ir jau 65 gadi, vai esmu par vecu zobu implantiem?
Vai pastāv minimālais vecums, no kura drīkst lietot zobu implantus?
Vai implantu ievietošana ir kontrindicēta lielā vecumā?
Ja pusaudzim ir nolūzis zobs - vai to var atjaunot ar zoba implantu?
Zobu implantu higiēna un kopšana
Kā jākopj uz implantiem balstītie zobi?
Cik bieži man ir jāapmekē zobu higiēnists, ja man ir zobu implanti?
Kā tīrīt zobu implantus?
Citi jautājumi
Vai metāla detektors signalizēs, reaģējot uz manu implantu lidostas drošības pārbaudes laikā?
Kā zobu kroņi stiprinās pie implanta?
Zobu kroņus var piestiprināt implantiem, izmantojot divas metodes. Pirmā metode ietver skrūvju izmantošanu. Otra metode ietver kroņa pielīmēšanu jeb cementēšanu pie kroņa balsta jeb abatmenta.
Vai naktīs jāizņem protēze, kura balstīta uz implanta?
Kāpēc uz implanta uzreiz nevar likt patstāvīgo kroni un ir jānēsā un jāmaksā par pagaidu kroni?
Pirmkārt, implanta integrācijas žokļa kaulā ir nepieciešams laiks. Caurmērā, tas ir 3 līdz 6 mēneši. Patstāvīga kroņa izgatavošana aizņem vismaz 2 nedēļas, pēc nospieduma noņemšanas. Kamēr tiek izgatavots pastāvīgais kronis, pagaidu kronis pasargā zobu no traumām vai bojājumiem, palīdz pacientam pierast pie pilnas zobu rindas. Pagaidu kronis arī atbilstoši formē smaganu atbilstoši jaunā zoba formai, novērš diskomfortu un saglabā mutes estētiskumu.