Lielākā daļa pacientu neapzinās, ka pārāk ilga gaidīšana ar zobu implantu ievietošanu var nopietni un negatīvi ietekmēt zobu veselību. Zobu implantācijas operācijas atlikšana vai atteikšanās no tās ir pašu pacientu radīts kaitējums – tas negatīvi ietekmē mutes dobuma veselību un vispārējo veselību kopumā. Rezultātā bieži vien ir nepieciešams veikt vēl vairāk zobārstniecības procedūru, nekā tad, ja problēma tiktu risināta agrāk, un tas noved pie ilgākām un dārgākām procedūrām.

 

Zobu implantu operācijas atlikšana vai atteikšanās no tās: Kāpēc tā ir nepareiza izvēle?

Pat vienkārša zoba izraušanas atlikšana var būt milzīga kļūda, jo ilgāk slikts zobs atrodas mutē, jo lielāku kaitējumu tas var nodarīt blakus esošajiem zobiem. Atliekot vai atsakoties no zobu implantiem, situācija tikai pasliktinās. Pat 12 mēnešus ilgs laiks ar trūkstošu zobu (ieskaitot ekstrakciju) izraisa kaula atrofiju. Gada laikā tas nozīmē, ka viena zobu implanta vietā Jums, visticamāk, nāksies veikt arī kaula transplantāciju. Kaulu pārstādīšanas procedūra, lai gan nav pilnīgi šausminoša, tomēr ir sāpīgāka un dārgāka, nekā vienkāršs zobu implants.

Vēl vienas nevēlamas sekas, ko rada zobu implantu ievietošanas atlikšana, ir saistītas ar zobu izvietojumu. Jūsu zobi reaģē uz izmaiņām mutē, tostarp trūkstošajiem zobiem. Piemēram, lielie, aizmugurē esošie zobi var noslīdēt uz priekšu implantu vietā – ja pārāk ilgi vilksiet garumā zobu implantu ievietošanu, jaunajam zobam var nepietikt vietas. Arī zobs, kuram nav balsta jeb zoba, var izbīdīties ārpus zobu loka un radīt problēmas ar sakodienu. Tas ir pakāpenisks process, taču tas sākas uzreiz pēc zoba zaudēšanas.

Abi scenāriji var novest pie tā, ka pacientiem var būt nepieciešama ortodontija, tostarp breketes, lai izlīdzinātu zobus un atbrīvotu vietu implantam. Tas atkal ir process, kas ir ilgāks, nepatīkamāks un dārgāks, nekā vienkārši izvēloties tūlītēju zobu implantācijas operāciju.

 

Joprojām neesat pārliecināts?

Gaidīšana uz implanta ievietošanu var arī izraisīt lielāku mēles un vaigu sakodienu. Lai gan tas neizklausās nekas būtisks, tas var radīt ēšanas problēmas. Jūs varat arī kaitēt mutes veselībai, pārmērīgi noslogojot to mutes pusi, kurā nav trūkstošā zoba. Ja tas turpināsies pietiekami ilgi, Jūs atkal nonāksiet zobārsta krēslā un, visticamāk, Jums būs jāveic dārgas un sarežģītākas procedūras nekā tad, ja implants būtu ievietots nekavējoties.

 

Zobu implantu ievietošana nekavējoties: Kāpēc tas ir svarīgi?

Pacientiem ir svarīgi atcerēties, ka zobu implanti ne tikai atjauno viņu smaidu, bet arī to, ka pati procedūra ir ieguldījums viņu pašapziņā, izskatā un mutes veselībā. Pacientiem, kas uztraucas par zobu implantu izmaksām, jāatceras, ka procedūra ir ļoti saprotamās izmaksās un nogaidīšana galu galā ilgtermiņā izmaksā dārgāk.

Tāpat pacientiem, kuriem ir bail no zobārsta vai bailes no pašas zobu implantēšanas procedūras, vajadzētu izlasīt visu, par to kā notiek procedūra. Un ikvienam jāatceras, ka implantu panākumu rādītājs ir daudz augstāks, ja pacients rūpējas par implantu ikdienā.

 

Implantācijas process pacientiem var radīt trauksmi

Tas ir vairāk nekā saprotami, taču iracionālām bailēm nekad nevajadzētu būt Jūsu veselības lēmumu pamatā. Patiesība ir tāda, ka zobu implantācijas operācija nekad nav tik slikta, kā domā pacienti, un rezultāts vienmēr ir patīkams. Jo ilgāk Jūs gaidiet, jo grūtāk ir saņemties. Vienmēr ir iespējams pierakstīties uz konsultāciju, lai varētu pārrunāt, iemeslus vēlmei atlikt vai atteikties no zobu implantācijas operācijas, tomēr pacienti apgalvo, ka zobu implanti ir bijuši neticama un dzīvi mainoša pieredze.