Zobu implanti ir laba izvēle cilvēkiem, kas zaudējuši vienu vai vārākus zobus. Tie nodrošina drošu un stabilu stiprinājumu mākslīgajiem zobiem, kā arī palīdz uzlabot izskatu un mutes veselību kopumā. Implantus var izmantot arī zobu protēžu vai tiltu atbalstam, padarot to valkāšanu ērtāku un palīdzot uzlabot košļāšanas funkciju.

Ja apsverat iespēju izmantot zobu implantus, ir svarīgi konsultēties ar zobārstu, lai pārrunātu, vai tie ir Jums piemērots ārstēšanas veids. Viņš arī varēs sniegt aptuvenu informāciju par zobu implantu izmaksām, jo cena mēdz atšķirties katram pacientam individuāli.

 

Kas ir zobu implanti?

Zobu implanti būtībā ir zobu sakņu aizstājēji. Tie nodrošina spēcīgu pamatu mākslīgajiem zobiem, ar kuriem var aizstāt vienu zobu, vairākus zobus vai pat visus zobus. Zobu implanti var būt izgatavoti no dažādiem materiāliem, bet lielākā daļa ir izgatavoti no titāna, jo tas ir izturīgs.

 

Kā darbojas zobu implanti?

Zobu implantus ievieto žokļa kaulā, kur tie laika gaitā saplūst jeb saaug ar žokļa kaulu. Kad zobu implanti ir ievietoti, uz tiem var balstīt mākslīgos zobus, ko dēvē arī par kroņiem. Kroņus var piestiprināt pie zobu implantiem vairākos veidos. Visizplatītākā metode ir izmantot skrūvi, lai piestiprinātu kronīti pie implanta. Citas metodes ir izmantot abutmentus (metāla savienotājus).

 

Kāpēc zobu implanti ir svarīgi?

Zobu implanti ir svarīgi, jo tie nodrošina spēcīgu pamatu mākslīgajiem zobiem. Tie var arī palīdzēt saglabāt žokļa kaulu un novērst kaulaudu zudumu. Turklāt zobu implanti var uzlabot Jūsu smaida izskatu un palīdzēt Jums vieglāk ēst un runāt.

 

Cik ilgi kalpo zobu implanti?

Zobu implanti ir izgatavoti no titāna, kas ir ļoti stiprs un izturīgs metāls. Pareizi kopjot, tie var kalpot daudzus gadus un pat visu mūžu. Turklāt ar laiku ap implantu esošais kauls saplūst ar implantu, padarot to vēl stiprāku.

 

Vai ir kādi riski, kas saistīti ar zobu implantiem?

Tāpat kā jebkura ķirurģiska operācija, arī ar zobu implantu ievietošanai ir daži riski. Tie ietver infekciju, apkārtējo zobu bojājumus un nervu bojājumus. Dažos gadījumos pacientam var rasties alerģiska reakcija pret metālu, tomēr šie riski ir reti sastopami, un parasti no tiem var izvairīties, nodrošinot pienācīgu aprūpi.

 

Kāpēc zobu implanti ir tik dārgi?

Zobu implanti tiek uzskatīti par vienu no dārgākajām zobārstniecības procedūrām, taču tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, zobu implanti ir izgatavoti no augstas kvalitātes materiāliem, kas paredzēti ilgam kalpošanas laikam. Piemēram, titāna implants ir ļoti izturīgs un laika gaitā tas saplūst ar žokļa kaulu. Tas nodrošina, ka zobu implants ir drošs un nekustēsies vai neslīdēs. Otrkārt, zobu implantu ievietošana prasa augstu precizitātes līmeni. Implants jānovieto žokļa kaulā īstajā vietā, lai tas būtu veiksmīgs. Tas nozīmē, ka procedūra jāveic pieredzējušam un kvalificētam zobārstam vai mutes ķirurgam. Treškārt, zobu implanti ir ilgtermiņa risinājums, kas nozīmē, ka tie ilgtermiņā var ietaupīt naudu. Atšķirībā no zobu protēzēm vai tiltiem, kas pēc kāda laika būs jānomaina, zobu implanti ar pienācīgu aprūpi var kalpot visu mūžu.

Visu šo iemeslu dēļ zobu implanti parasti ir dārgāki, nekā citas zobārstniecības procedūras. Tomēr daudzi pacienti uzskata, ka izmaksas ir to vērtas, ņemot vērā to sniegtās priekšrocības. Zobu implanti var sniegt Jums dabisku smaidu, atjaunot spēju pareizi košļāt un runāt, kā arī uzlabot Jūsu vispārējo mutes veselību. Ja apsverat iespēju izmantot zobu implantus, noteikti pārrunājiet to ar savu zobārstu.