Zaudējot zobu, cilvēki var justies pārāk nepārliecināti par sevi, lai atkal smaidītu vai runātu. Turklāt trūkstoša zoba radītie sakodiena traucējumi var negatīvi ietekmēt ēšanas paradumus, izraisot sekundāras veselības problēmas, piemēram, nepietiekamu uzturu. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izmanto zobu implantus, lai aizstātu trūkstošos zobus. Tie ir pat izturīgāki un ilgmūžīgāki, nekā Jūsu dabīgie zobi, jo tajos nevar attīstīties bojāšanās pazīmes.

Zobu implants ir mākslīgs zobs, kas ar titāna saknes palīdzību ir savienots ar žokli, un tā rezultātā tiek izveidots zobu aizstājējs, kas izskatās, jūtas un darbojas tāpat kā īstais zobs. Pareizi kopti, zobu implanti var kalpot visu mūžu. Ja Jums ir trūkstoši zobi, veselas smaganas un žokļa kauls, Jūs variet būt piemērots kandidāts zobu implantu ievietošanai.

Lūk, daži iemesli, kāpēc zobu implanti ir ilgtermiņa risinājums trūkstošo zobu ārstēšanai:

1. Zobu implanti ir pastāvīgs risinājums

Viena no galvenajām bažām saistībā ar zobu protēzēm ir tā, ka tās noslīdēs no Jūsu mutes vismazāk gaidītajā brīdī. Ar zobu implantiem tas nenotiks, jo tie ir pastāvīgas detaļas. Implants tiek ievietots žokļa kaulā operācijas laikā, un pēc 2-3 mēnešiem viss būs pilnībā sadzijis, un implants būs neatgriezeniski integrējies kaulā, padarot to Jūsu mutē ļoti stabilu. Arī pēc 20 gadiem tie darbojas tikpat labi kā tad, kad tos ielikāt pirmo reizi, un tie nav pakļauti kariesam, kā Jūsu dabīgie zobi.

2. Zobu implanti ir pilnīgi droši

Zobu implanti neriskē atlūzt vai izkrist, un ārstēšanas procesa dēļ netiek bojāti arī blakus esošie zobi, tāpēc Jūs neriskējiet ar savu pārējo veselo dabīgo zobu izskatu vai funkciju. Ja Jūs uztrauc šīs procedūras veikšana, to var veikt ar sedāciju, lai pilnībā novērstu jebkādas bažas vai satraukumu.

3. Zobu implanti ir stiprāki un izturīgāki par citiem zobu restaurācijas veidiem

Izgatavoti no nerūsējošiem un izturīgiem materiāliem, zobu implanti var izturēt pat visekstrēmākās temperatūras un spiedienu. Pareizi kopjot un uzturot, zobu implanti var kalpot ilgāk, nekā jebkura cita veida parastās zobu restaurācijas.

4. Zobu implanti uzlabo ēšanas un košļāšanas spējas

Tāpat kā dabīgie zobi, arī zobu implanti ir iestrādāti žokļa kaulā. Laika gaitā tie palīdzēs saglabāt žokļa kaulu un ievērojami samazinās kaula zudumu. Aizstājot trūkstošos zobus ar implantiem, Jūs varēsiet labāk košļāt ēdienu un skaidrāk runāt.

5. Zobu implanti uzlabo sejas un kaulu iezīmes

Zobu implanti saglabā dabiskos zobu audus, jo nav nepieciešams samazināt blakus esošos zobus. Tie arī saglabā kaulu un samazina tā bojāšanos, kas izraisa žokļa kaula apjoma zudumu.

6. Zobu implanti izskatās līdzīgi dabiskajiem zobiem

Zobu implanti ir izgatavoti tā, lai izskatītos, justos un darbotos kā dabīgie zobi. Turklāt implanti sniedz to lietotājiem pārliecību smaidīt, ēst un iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs, neuztraucoties par savu izskatu vai par to, vai protēze neizkritīs no mutes.

7. Zobu implantiem nav nepieciešama īpaša kopšana

Zobu implants nav jāizņem, lai to iztīrītu. Tāpat kā parastos zobus tos var tīrīt ar zobu birsti un diegu. Jūs variet droši ēst savu iecienītāko ēdienu, neuztraucoties par to, vai Jūsu protēze var aizķerties pie lipīga ēdiena un nejauši tikt izņemta, kamēr Jūs baudiet vakariņas ar kādu svarīgu cilvēku.

8. Zobu implantu izmaksas ilgtermiņā ir daudz izdevīgākas

Zobu protēzes ir lētākas, jā, bet tas ir tāpēc, ka pēc dažiem gadiem tās ir jāmaina. Zobu implanti, lai gan tie ir nedaudz dārgāki, ir ieguldījums, jo to vidējais kalpošanas laiks ir 25 gadi. Ja Jūs par tiem labi rūpēsieties, tie var kalpot ilgāk, nekā paredzēts.