Jūs, iespējams, zinājāt, ka zobu implanti sastāv no zoba formas kronīša un balsta, kas piestiprina kronīti pie titāna stabiņa, ko ievieto Jūsu žokļa kaulā. Iespējams, arī zināt, ka zobu implanti izskatās un darbojas tāpat kā dabīgie zobi un, ka neviens cits, izņemot zobārstu un Jūs pašu, nezina, ka Jums tie ir ielikti. Taču, iespējams, vēl ir lietas, ko Jūs nezinājāt par zobu implantiem. Zemāk ir daži fakti, kas var Jūs pārsteigt.

Uz zobu implantiem nevar rasties kariess, bet zobus joprojām ir jātīra

Materiāls, no kā tiek izgatavots kronis uz zobu implanta nevar bojāties, un tas nozīmē, ka vairs neveidosies caurumi un nebūs nepieciešams tos plombēt. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka, lai gan zobu implanti nevar bojāties, tas nenozīmē, ka Jums nav jāturpina tīrīt un diegot zobi.
Jums tāpat būs jāturpina tīrīt kroņi, kas atrodas uz zobu implanta, un pat tad, ja Jums ir aizvietoti visi zobi, higiēna ir svarīga. Ja neuzturēsiet mutes dobumu tīru, tad var rasties infekcijas izveidots iekaisums, kuram seko dažādas audu reakcijas. Piemēram, asiņošana vai kaulaudu un smaganu atkāpšanās. Uz kroņiem uzkrājas ēdiena daļiņas un baktērijas, un, lai gan tās var neizraisīt kariesu, var rasties iekaisums un citas infekcijas.

Zobu implanti ir izturīgāki par citām zobu aizvietošanas iespējām

Ideālā gadījumā Jūs vēlētos saglabāt savus dabīgos zobus līdz mūža galam, bet tas diemžēl nav iespējams, tāpēc Jūs noteikti vēlaties izmantot izturīgu zobu aizvietošanas iespēju. Tomēr vairums zobu aizvietošanas iespēju nav ilgmūžīgas. Piemēram, zobu tilti ir tik veselīgi, cik veseli ir zobi, kas atrodas ap tiem, tilti būs jānomaina, ja kāds no zobiem tilta abās pusēs būs bojāts. Zobu protēzes ar laiku nolietojas, ir jāregulē vai jānomaina. Taču izvēle kā aizstāt zaudētos zobus ir individuāla, un tas nenozīmē, ka zobu tilti un protēzes nav labas atlernatīvas.

Zobu implanti ir ilgmūžīga zobu aizvietošanas iespēja. Kamēr vien rūpēsieties par zobu implantiem, tāpat kā par saviem dabīgajiem zobiem, tie pildīs savu funkciju gadiem ilgi.

Zobu implanti ir populārāki, nekā Jums šķiet

Arvien vairāk pacientu izvēlas zobu implantus, lai atjaunotu savu smaidu. Pastāv maldīgs priekšstats, ka zobu implanti ir retāka pacientu izvēle, taču patiesība ir tāda, ka ar katru dienu arvien vairāk pacientu izvēlas zobu implantus. Tā var būt ir dārgāka izvēlē, taču ilgtermiņā atmaksājas, bet jāmin, ka reizēm zobu implantu lietošana var būt ar zināmu risku, taču visbiežāk pie vainas ir slikta mutes dobuma higiēna vai motivācijas trūkums.

Zobu implantu operāciju var pabeigt vienas dienas laikā

Procesa laikā žokļa kaulā ievieto titāna stabiņu vai vārākus, atkarībā no tā, cik zobi ir jāaizvieto, kas kalpo kā saknes. Pēc tam, kad tas ir ievietots, uz tā tiek uzlikts kronis, lai tas izskatītos kā dabīgs zobs. Pareizi kopjot, zobu implanti var kalpot daudzus gadus un nodrošināt pievilcīgu smaidu, kas izskatās pilnīgi dabisks.

Ir svarīgi atrast augsti kvalificētu implantologu vēlamajai operācijai, tāpēc, pirms izvēlaties zobu implantēšanas speciālistu, pārliecinieties, ka esat veicis izpēti. Ar pareizu zobārstu un pareizu aprūpi zobu implanti būs veiksmīga izvēle!