Zobu implantu ievietošana ir izplatīta procedūra mūsdienās, ko cilvēki izmanto, lai atjaunotu gan zobu estētisko izskatu, gan nepieciešamo funkciju. Pat viens zaudēts zobs var radīt diskomfortu, ēdot vai smejoties, tāpēc, ja Jums ir zaudēts zobs vai vairāki, zobu implanti ir mūsdienīga izvēle daudzu klientu vidū. Bet, ja Jums jau ir ievietoti zobu implanti un apsverat iespēju izbalināt zobus, iespējams, Jūs domājat, vai šī procedūra vispār ir iespējama?

Īsā atbilde ir – jā, zobu implanti netraucē balināt zobus.

Kas notiek, ja balināsiet zobus pēc implantu ievietošanas?

Zobu balināšanas šķīdumos, zobu pastās un citur tiek izmantoti balinātāji, piemēram, ūdeņraža peroksīds, kas tiek pievienots, lai mainītu zoba krāsu. Zobu implanta kronis visbiežāk ir izgatavots no kāda metāla vai keramikas, kas pārklāts ar porcelānu, lai nodrošinātu dabisku izskatu. Zobu kroņi nereaģē uz balināšanas procedūrām tāpat kā dabīgie zobi. Tāpēc, ja pēc zobu implantu ievietošanas Jūs balināsiet zobus – dabīgo zobu krāsa uzlabosies, bet zobu uz implantiem krāsa paliks tāda pati. Tā varētu nebūt problēma, ja zobu implanti ir ievietoti mutes aizmugurē (tas nozīmē, ka tie nav redzami), bet, ja tie ir ievietoti priekšpusē, atšķirība var būt ļoti pamanāma.

Par laimi, augstas kvalitātes kroņi ir ļoti izturīgi pret traipiem. Virspusējus traipus vajadzētu būt pietiekami viegli notīrīt ar regulāru zobu tīrīšanu, zobu diegu un zobārsta apmeklējumiem. Ja kaut kādā veidā kroņi iekrāsosies, iespējams, būs nepieciešama to nomaiņa. Labā ziņa ir tā, ka nav nepieciešams nomainīt visu implantu. Tā vietā Jūs varat nomainīt tikai kroni, bet pārējo implantu atstāt neskartu.

Kā saglabāt mirdzošu smaidu ar zobu implantiem?

Ja vēlaties veikt zobu balināšanu, dariet to pirms zobu implantu ievietošanas. Jāatceras, ka implantu kroņa krāsa lielākoties no dzīves situācijām nemainīsies, tāpēc, ja Jūsu zobi sāks zaudēt baltumu, kronis var izcelties, jo tas būs baltāks nekā pārējie zobi.

Ievērojot šos padomus, Jūs variet izvairīties no dabīgo zobu krāsošanās:

• Izvairieties dzert pārāk daudz sarkanvīna, kafijas, melnas tējas vai citu tumšu šķidrumu.
• Ja dzerat tumšus šķidrumus vai ēdat ogas, kā mellenes un kazenes, pēc tam izskalojiet muti ar ūdeni.
• Katru dienu tīriet zobus ar zobu birsti un zobu diegu.
• Smēķēšana un tabakas košļāšana var iekrāsot dabīgos zobus ar dzeltenīgu vai brūnu nokrāsu, tāpēc centieties atmest šos ieradumus vai to darīt pēc iespējas retāk.
• Reizi sešos mēnešos apmeklējiet higiēnistu un gada laikā vienu reizi savu zobārstu.

Implanta kroņa nomaiņa pēc zobu balināšanas

Ja veiksiet zobu balināšanu pēc zobu implantu ievietošanas, tad ir iespēja nomainīt kroni, kas atrodas uz zobu implanta, un aizstāt to ar gaišāku. Šajā gadījumā Jums tiktu veikta zobu balināšana, un pēc tam visiem implantiem vai tikai redzamajiem tiktu uzlikti jauni kroņi.

Kad ir labākais laiks, lai veiktu zobu balināšanas procedūru?

Vislabākais laiks ir tad, kad mutes dobums ir vesels (nav caurumu zobos, smaganu slimību u.c slimības). Ideāli piemērots laiks ir nākamajā dienā pēc zobu higiēnista apmeklējuma, jo zobi ir tīri un aplikums ir svaigi noņemts. Cilvēki, vēloties ekonomēt laiku ikdienā, nopērk veikalā pieejamos zobu balināšanas līdzekļus, kas var nodarīt kaitējumu. Nereti sāk pārspīlēt ar zobu balināšanas procedūrām, darot to pārāk bieži. Tas var izrādīties ļoti kaitīgi zobiem. Apmeklējot profesionālu zobu balināšanas procedūru, Jūs iegūsiet skaistu baltu smaidu, piemeklējot vislabāko risinājumu tieši Jums. Ikviens ir labs kandidāts zobu balināšanai, ja vien Jums ir veseli zobi un mutes dobums!