Zobu implantu operācija un gatavošanās tai var sagādāt nervus kutinošus brīžus. Neatkarīgi no tā, cik labs ir Jūsu ķirurgs vai cik reizes viņš ir veicis šo operāciju, Jums tā ir jauna pieredze, un, protams, ka Jums var rasties pirmsoperācijas stress.

Tā kā daudzi cilvēki uztraucas par parastu zobu procedūru kā plombēšana vai zobu balināšana, tad daži pacienti par zobu implantu operāciju var uztraukties vēl vairāk. Tomēr zobu implanti ir mūsdienīga un lieliska zaudēto zobu aizstāšanas iespēja. Ja esat nolēmis, ka zobu implanti ir Jums piemēroti, bet Jūs uztrauc operācija, tad šeit ir daži padomi, kas var palīdzēt Jums sagatavoties.

Uzdodiet zobārstam daudz jautājumu

Jo vairāk informācijas Jums būs par zobu implantācijas operāciju, jo gatavāks jutīsieties un jo pārliecinātāks būsiet par savu izdarīto izvēli. Kopumā zobu implantācijas procedūras ir veiksmīgas un ar minimālām iespējamām komplikācijām, tāpēc ir ļoti liela iespēja, ka papildus informācija Jūs nomierinās. Turklāt pilnīga zobu aizstāšana ar zobu implantiem ir daudz nopietnāka operācija.
Jūsu zobārsts var atbildēt arī uz jautājumiem, kas var būt saistīti ar ārstēšanu, riskiem, pēc operācijas darbībām un citiem šāda veida jautājumiem. Jūs varat atrast internetā pieejamo statistiku par zobu implantu operāciju sekmīguma rādītājiem vai zobu implantu operāciju atveseļošanās īpatnībām, taču tieši Jūsu zobārsts ir tas, kurš var pastāstīt visvairāk par Jūsu individuālo ārstēšanas plānu.

Pajautājiet zobārstam, kas sagaidāms pēc operācijas

Pēc operācijas ir svarīgi rūpīgi ievērot zobārsta norādījumus, lai novērstu infekciju veidošanos un nodrošinātu veiksmīgu atveseļošanos. Tas var ietvert regulāru mutes skalošanu ar antiseptisku mutes skalošanas līdzekli, medikamentu lietošanu, izvairīšanos no noteiktiem pārtikas produktiem un nākotnes vizīšu plānošanu. Noteikti uzdodiet savam zobārstam visus jautājumus par pēc operācijas aprūpi un pazīmēm vai simptomiem, kas Jums būtu jānovēro.

Laikus gatavojieties atveseļošanās procesam

Jūs jutīsieties mierīgāk, ja zināsiet, ka pēc operācijas varēsiet bez problēmām atpūsties un atveseļoties, tāpēc ieplānojiet dažas brīvas dienas no darba. Sagādājiet nepieciešamo mīksto pārtiku, ko varēsiet viegli pagatavot un ēst. Pieaiciniet kādu draugu vai ģimenes locekli, kas operācijas dienā aizvedīs Jūs līdz zobārsta kabinetam un no tā nogādās Jūs mājās.

Laicīgi sagatavojoties operācijas dienai un pēc operācijas laikam, varēsiet justies drošāk par gaidāmo procedūru. Jūs zināsiet, ka esat gatavs, un ka Jums nebūs jāuztraucas ne par ko citu, izņemot rūpes par sevi.

Palutiniet sevi dienu pirms operācijas

Atcerieties, ka drīz vien grūtākā daļa būs beigusies, un Jūs varēsiet apbrīnot savu jauno, skaisto smaidu. Tā kā pēc operācijas Jums, visticamāk, kādu laiku būs jāierobežo uzturs, ēdot mīkstu ēdienu, dienu pirms procedūras palutiniet sevi ar kādu iecienītu maltīti. Tomēr vispirms konsultējieties ar savu zobārstu – iespējams, ka pirms operācijas Jums būs nepieciešams noteiktu laiku ieturēt specializētu ēdienkarti.

Ja joprojām jūtieties nervozs, dienu pirms operācijas dodieties uz tikšanos ar draugiem, noskatieties filmu vai dariet ko citu, kas ir jautrs un liks Jums pārstāt domāt par operāciju. Ejiet agri gulēt, lai nodrošinātu kvalitatīvu miegu. Zobu implantācijas operācija var šķist biedējoša, taču tā būs tā vērta, kad redzēsiet savu jauno un uzlaboto smaidu.

Uz operācijas vietu ierodieties agri

Ierodieties laicīgi uz savu norunāto operācijas laiku, lai viss notiktu mierīgi un bez lieka stresa. Guļot operācijas krēslā, atslābinieties un centieties nedomāt par gaidāmo procedūru.