Vai tikai četri implanti var aizstāt visus augšējos vai apakšējos mutes dobuma zobus? Pateicoties zobu implantu tehnoloģijas attīstībai, šī atbilde pārliecinoši ir – “jā”.

Ticiet vai nē, pieaugušo vidū zobu zaudēšana ir ļoti izplatīta, jo īpaši paliekot ar vien vecākiem. Tā vietā, lai censtos sadzīvot ar zobu protēžu diskomfortu un grūtībām, ko tie sagādā praktiski katru dienu, daudzi cilvēki izvēlas visus zobus aizstāt ar implantiem.

Viens pilns zobu loks – četri zobu implanti

Lai pilnībā izprastu zaudēto zobu aizstāšanas metodi, vajadzētu no sākuma noskaidrot, kas ir zobu implanti? Implants ir neliela titāna skrūve, kas ievietota žokļa kaulā un aizvieto trūkstošā zoba saknes daļu. Lai ievietotu implantus, ir nepieciešama neliela ķirurģiska operācija. Kad implants ir ievietots, tiek piestiprināts kronis, kas nodrošina ļoti reālistisku un funkcionālu zoba protēzi.

Jums nav nepieciešams zobu implants katram trūkstošajam zobam. Jums ir nepieciešami tikai četri precīzi izvietoti implanti mutes augšdaļā un četri apakšdaļā, lai atjaunotu pilnu smaidu. Un, tā kā implants ir izgatavots no titāna, tam piemīt unikāla spēja saplūst kopā ar žokļa kaulu un funkcionēt kā tā daļai. Tādējādi zobu implants spēj ilgi kalpot un ir labs pamats Jūsu jaunajiem zobiem.

Papildus tam, kaulu saaugšanai kopā ir vēl viens svarīgs ieguvums: tā ir iespējams novērst kaula zudumu žoklī nākotnē. Tas palīdz saglabāt jaunību sejas struktūrā – un labāku mutes veselību. Taču, iespējams, lielākais ieguvums ir tāds, ka atkal varēsiet justies pārliecināts par savu izskatu un smaidu.

Jā, Jūs varat iegūt mirdzošu, jaunu smaidu tikai vienas dienas laikā!

Tehnoloģiju attīstība ļauj veikt pilnu mutes dobuma procedūru, kas vairumam pacientu var nodrošināt jaunu smaidu vienas dienas laikā. Tomēr jāatcerās, ka, lai gan speciālisti var veikt operāciju vienā dienā,  zobu implantiem ir nepieciešams laiks, lai sadzītu un saaugtu ar Jūsu žokļa kaulu. Kad tas būs noticis, tad Jums tiks ievietoti mākslīgie zobi.

Kādas ir visa mutes dobuma zobu implantu priekšrocības salīdzinājumā ar parastajām protēzēm?

Visu zobu aizstāšana ar zobu implantiem sniedz vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar citām zobu aizstāšanas iespējām, piemēram, parastajām zobu protēzēm. Papildus tam, ka tie izskatās un darbojas kā dabīgie zobi, zobu implanti ir izstrādāti tā, lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk. Tie ir arī ērtāki un stabilāki, nekā parastās zobu protēzes, ļaujot Jums vieglāk sakost un košļāt, kā arī ēst noteiktus ēdienus, kurus ar parastajām protēzēm būtu grūti.

Vēl viena liela priekšrocība ir tā, ka implantiem nav nepieciešama laikietilpīga apkope, kas saistīta ar parastajām protēzēm, kuras pēc ēšanas jānoņem un jānotīra, kā arī jānomērcē uz nakti. Tā vietā zobu implantus nepieciešams kopt ar tādu pašu ikdienas rutīnu – zobu tīrīša un zobu diegošana.

Kā tiks ievietoti zobu implanti, aizstājot visus zobus?

Ir trīs daļas:

  1. Implanti, kas izskatās kā skrūves un tiek ievietoti Jūsu žoklī;
  2. Zobu protēzes (mākslīgie zobi), kas izskatās un darbojas tāpat kā dabīgi zobi;
  3. Savienojošā daļa (abutment), kas tiek ievietoti implantos un ļauj jaunajiem zobiem savienoties ar implantiem.

 

Procedūras pirmais solis parasti ir ar skalpeli izveidot un atdalīt smaganu plēves, lai atsegtu apakšžokļa kaulu (dažos gadījumos var būt iespējams piekļūt žokļa kaulam, veicot nelielu apļveida griezumu). Tad žokļa kaulā izurbj caurumu, lai izveidotu vietu implantam, tad ievieto implantu. Šo procesu atkārto visiem implantiem. Dzīšanas periodā virs implantu vietām var nēsāt pagaidu zobus vai arī pagaidu dzīšanas vāciņus, lai pasargātu vietu no apkārtējās vides.

Turpmāko divu līdz sešu mēnešu laikā implantiem un kaulam jāsaaug kopā. Pēc tam būs jāatvēr implanti, jānoņem pagaidu vāciņus (vai pagaidu zobus) un jāpiestiprina balstus. Visbeidzot, pie balstu stiprinājumiem tiks piestiprināti jaunie zobi, kas izveidoti tā, lai pēc iespējas labāk aizvietotu Jūsu dabiskos zobus. Pēc neilga laika Jūs atgūsiet pārliecību par savu smaidu un spēju atkal normāli košļāt un runāt.