Šis ir svarīgs jautājums ikvienam, kam ir jāizvairās no noteiktiem pārtikas produktiem savā ikdienā, jo ir grūti dzīvot ar bojātiem vai trūkstošiem zobiem, visu laiku uztraucoties, ka ēdot cietus ēdienus, piemēram, neapstrādātus dārzeņus, var zaudēt vēl vairāk zobu.

Cilvēki, kuri apsver iespēju veikt implantācijas procedūru, vēlas zināt, ko viņi var ēst uzreiz pēc zobu implantācijas procedūras, kā arī to, kādus ēdienus viņi var droši ēst, kad viņi pastāvīgi dzīvos ar jaunajiem zobiem.

Atbilde ir tāda, ka vaļīgu un trūkstošu zobu aizstāšana ar zobu implantiem nozīmē, ka Jūs varēsiet ēst un baudīt visus karstos un aukstos ēdienus – tāpat kā ar veseliem dabīgiem zobiem. Kraukšķīgi āboli, kraukšķīga maize un košļājami steiki atkal var atrasties Jūsu ēdienkartē! Tādējādi ēšana ne tikai atkal sagādās prieku, bet arī Jūs varēsiet ēst uzturvielām bagātu pārtiku, kas nepieciešama, lai saglabātu veselību.

Ko ēst pēc zobu implantu operācijas?

Izgatavoti no augstas kvalitātes kompozītmateriāla, šie pēc pasūtījuma izgatavotie zobi ir ļoti ērti, pieguļ smaganām un izskatās gluži kā īsti zobi. Tie paliek nostiprināti 24 stundas diennaktī aptuveni 8-12 nedēļu dzīšanas procesa laikā, t. i., kamēr Jūsu kauls integrējas ar implantiem.

Realitāte ir tāda, ka zobu implantācijas operācijas dienā Jūs varētu iekost ābolā ar saviem jaunajiem zobiem. Tomēr pacientiem pirmo nedēļu pēc zobu implantācijas operācijas, būtu vēlams ievērot mīkstu uzturu, tostarp tādu ēdienu kā jogurts, zupa un kartupeļu biezenis.

Tas ir tādēļ, lai pierastu pie jaunajiem zobiem, neiekostu lūpā vai vaigos. Atcerieties, ka, iespējams, daudzus gadus esat nodzīvojis ar daudziem trūkstošiem zobiem, un tagad Jums ir ļoti stabili un droši zobi, un tos var nākties iemācīties no jauna kontrolēt.

Turpmākā ēšana

Pēc dažām dienām Jūs pieradīsiet pie sajūtas, ka mutē ir jauni zobi. Dariet to pakāpeniski un ēdiet tikai tādus ēdienus, kurus varat sagriezt ar dakšiņu. Nedēļu laikā pēc implantācijas operācijas varat pakāpeniski eksperimentēt ar dažādiem pārtikas produktiem. Neuztraucieties, ja jūtaties nervozs par košļāšanu – tas ir pilnīgi normāli, īpaši, ja ilgu laiku esat uztraucies par vaļīgiem vai trūkstošiem zobiem.

Pēc kāda laika jau varat droši ēst jebkuru ēdienu – varat baudīt visu veidu ēdienus un ēšanas pieredzi tāpat kā ar dabīgiem zobiem. Zobu implantu ievietošana sniedz daudz priekšrocību, un iespēja atkal normāli sakost un košļāt, bez bažām var mainīt dzīvi. Jums nav jāuztraucas par to, ka zaudēsiet vēl vairāk zobu vai to, ka noslīdēs protēzes. Un labākā ziņa ir tā, ka zobu implanti noturēs Jūsu kaulu vietā un apturēs dabisko kaulaudu zudumu, kas saistīts ar trūkstošiem zobiem.

Ārstējiet zobu implantus tā, it kā tie būtu Jūsu dabīgie zobi

Zobu implanti piedāvā drošu, fiksētu zobu risinājumu, jo tie ir ar skrūvēm balstīti stiprinājumi (titāna “saknēm”), kas ķirurģiski tiek ievietoti žokļa kaulā, lai aizstātu dabīgo zobu saknes. Pēc tam uz tiem var uzlikt zobu tiltu, kas droši turas savā vietā.

Taču atcerieties, ka tie var šķelties tāpat kā dabīgie zobi, tāpēc nav ieteicams grauzt cietus kaulus vai atvērt pudeles. Ja zobu implanti tomēr lūzt, tos var salabot, izmantojot dabīgo zobu labošanas paņēmienus, taču vislabāk ir ievērot šos noteikumus.

Izbaudiet ēšanu ārpus mājas

Daudzi pacienti stāsta, ka pirms implantu operācijas viņi izvairījās ēst restorānos vai baidījās doties uz sabiedriskiem pasākumiem, kuros tiek pasniegts ēdiens. Bažas un apmulsums par vaļējiem un trūkstošajiem zobiem lika viņiem justies pārāk kautrīgiem, lai ēstu citu cilvēku klātbūtnē. Kad Jums ir zobu implanti, varat atslābināties un izvēlēties ēdienkartē visu, kas ir pieejams. Jūs vairs neesat spiests dzīvot tikai ar mīksto pārtiku. Trauksme par ēšanu sabiedriskās vietās paliek pagātnē.