Implanti ir populāra zaudēto zobu aizvietošanas izvēle mūsdienu zobārstu pacientu vidū. Ja domājiet, ka, uzstādot vienu vai vairākus zobu implantus, Jūsu mutes dobums būs veselīgāks, tad ir vērts uzzināt vairāk par implantu būtību un drošību.

Implanti ir viens no biežāk izmantotajiem veidiem, kā aizvietot zaudētu zobu, lai gan daudzi cilvēki uzskata, ka tad, ja trūkst viens zobs, tā var nebūt tik liela problēma, tomēr tā ir. Dažu mēnešu laikā blakus tukšajai vietai esošie zobi sāks kustēties, kas nākotnē var būt liela problēma.

 

Sīkāka informācija par zobu implantiem

Zobu implanti aizpilda tukšo vietu tā, ka apkārtējie zobi vairs nevar kustēties. Turklāt, zobu implanti piedāvā pacientiem ļoti dabisku un īsto zobu izskatu. Lai gan zobu implanti patiešām ir populāra zobu aizvietošanas iespēja, interesentiem, kuri vēlas izmantot šo iespēju, ir svarīgi saprast, ka viss ievietošanas process aizņems vairākus mēnešus. Tāpēc cilvēkam, kurš domā par implantu ievietošanu, ir nepieciešams pilnībā iepazīties ar visiem aspektiem un posmiem, pirms veikt šo procesu.

 

Cik droši ir zobu implanti?

Zobu implantu ievietošana ir ļoti droša procedūra, ko zobārstniecības speciālisti veic jau vairāk nekā 30 gadus. Turklāt, pateicoties modernajām tehnoloģijām, implantu uzstādīšanas process gadu gaitā turpina pilnveidoties. Lai gan implantēšanas procedūra patiešām tiek uzskatīta par drošu, implantu uzstādīšana ir ķirurģiska procedūra. Tāpat kā jebkura cita ķirurģiska procedūra, arī šī ir saistīta ar risku. Lai gan infekcijas vai zobu implanta nepieņemšanas iespēja ir reāla, to pacientu īpatsvars, kuriem pēc implantācijas operācijas rodas problēmas, ir niecīgs.

 

Vai zobu implanti ir droši gados vecākiem cilvēkiem?

Jā, tie ir droši. Patiesībā nav vecuma ierobežojuma, kad tiek ievietoti zobu implanti. Ja vien pacients ir vesels un zobārsts apstiprina procedūru, ikviens, kam nepieciešama šī procedūra, var saņemt implantus neatkarīgi no vecuma.

 

Zobu implantu iespējamais risks

Zobu implantācijas operācija ir droša procedūra, jo īpaši, ja to veic kvalificēts un pieredzējis zobārsts.

Bet tāpat kā jebkura liela zobārstniecības procedūra, arī zobu implantu operācija ir saistīta ar riskiem. Problēmas pēc operācijas parasti ir nelielas, un tās var ārstēt zobārsts. Daži no zobu implantu operācijas riskiem ir šādi:

  • nervu bojājumi, kas izraisa sāpes nejutīgumu vai tirpšanu;
  • infekcija implanta vietā;
  • sinusa problēmas, ko izraisa augšžoklī ievietoti implanti;
  • apkārtējo zobu traumas.

 

Šo komplikāciju rašanās iespējamība zobu implantācijas dēļ ir minimāla, jo zobu implantu ķirurģijai ir augsts sekmju rādītājs. Tomēr, lai vēl vairāk samazinātu iespējamo komplikāciju risku, ir vairākas lietas, ko pacienti var darīt. Pārliecinieties, ka ievērojat zobārsta norādījumus. Uzturiet implanta vietu tīru, veicot atbilstošu mutes dobuma higiēnu, un izvairieties no cietiem ēdieniem, lai novērstu skrūves un apkārtējo smaganu audu bojājumus. Pareiza mutes dobuma kopšana var ietvert saudzīgu zobu tīrīšanu, sālsūdens skalošanu vai mutes skalojamo līdzekli, ko izrakstījis zobārsts, lai novērstu baktēriju izraisītu infekciju.

 

Zobu implantu priekšrocības

Zobu implantu priekšrocības ir nesalīdzināmas, kad runa ir par zobu aizvietošanas iespējām.

 

1. Tie novērš kaulaudu zudumu

Zobu implanti novērš kaulaudu zudumu, lai Jūsu smaidā nerastos spraugas. Ja žokļa kauls zaudē masu, tas ietekmē Jūsu zoda un vispārīgi sejas izskatu, tāpēc zobu implanti saglabā sejas esošo izskatu, lai tā nenovecotu par ātru.

 

2. Tie atjauno sakodiena spēku

Titāna implants, ko izmanto zobu implantu ķirurģijā, ir bioloģiski saderīgs un procesā saplūst ar žokļa kaulu. Kad process ir pabeigts, implantam ir dabiskās saknes spēks, atjaunojot spēju košļāt un baudīt iecienītāko ēdienu. Jūs varēsiet arī pareizi izrunāt skaņas un skaidri runāt.

 

3. Tie nesabojājas

Tā kā zobu implanti ir mākslīgi tie nesabojājas, taču vieta, kur atrodas implants var tikt inficēta, ja Jūs neievērosiet labu mutes dobuma higiēnu. Tāpat kā Jūsu dabīgie zobi, arī zobu implanti ir neaizsargāti pret smaganu slimībām, zobu griezšanu vai izsišanas iespēju.

 

4. Tie ir ilgmūžīgi

Zobu implantu ilgmūžība ir viena no būtiskākajām šī zobu aizvietošanas veida priekšrocībām. Kamēr citi zobu aizvietošanas risinājumi ir jāmaina ik pēc dažiem gadiem, zobu implanti ir izstrādāti tā, lai kalpotu visu mūžu.