Jūs esat ieguldījis pietiekami daudz naudas, lai iegādātos zobu implantus, tāpēc ir tikai dabiski, ka vēlaties, lai tie būtu stipri un veseli pēc iespējas ilgāk un Jums nevajadzētu ciest sāpes vai diskomfortu.

Regulāri apmeklējot zobārstu un nodrošinot labu mutes dobuma veselību, zobu implanti var kalpot visu mūžu. Ja gatavojaties ievietot zobu implantus vai domājat par implantāciju, tad iegaumējiet, ka pareiza zobu aprūpe mājās var ietekmēt procedūras veiksmīgu norisi. Zobu kopšanas rutīna mājās palīdzēs samazināt diskomfortu, uzlabos dzīšanas ātrumu un pasargās implantus no baktērijām.

Ko sagaidīt pēc zobu implantācijas operācijas?

Atveseļošanās laiks pēc zobu implantu ievietošanas ir atkarīgs no konkrētā cilvēka, ievietoto implantu skaita un papildu pakalpojumiem, piemēram, kaula transplantācijas, zoba ekstrakcijas pirms implanta tūlītējās ievietošanas, arī sedācijas implantu ārstēšanas laikā.

Tipiskas viena zoba implanta ārstēšanas gadījumā parasti pirmo dienu var iztikt ar bezrecepšu pretsāpju līdzekļiem. Aukstas kompreses uzlikšana palīdzēs mazināt tūsku, kas parasti ir biežākais pēcoperācijas diskomforta cēlonis. Ja tiek ievietoti vairāki implanti vai arī tiek izrauti zobi, būs nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, lai atgūtos. Lietojiet visus medikamentus, kā noteicis zobārsts.

Cik ilgs laiks nepieciešams,  lai sadzītu zobu implanti?

Piemēram, viena zoba implanta uzstādīšana ir salīdzinoši neinvazīva, ar nelielu diskomfortu, kas ilgst vienu vai divas dienas, kamēr brūce sadzīst pilnībā. Turpretī, ja tiek ievietoti vairāki implanti, ievietošanai nepieciešamā brūce dzīst līdz pa 10 dienām.

Lai gan smaganu sadzīšana implanta vietā parasti notiek īsā laikā, implanta integrācijas fāze parasti prasa vairākus mēnešus. Jebkura zobu implanta pilnīgai integrācijai var būt nepieciešami divi līdz četri mēneši.

Kā tīrīt zobu implantus?

Zobu implantu mutes dobuma higiēna ir gandrīz identiska dabīgo zobu higiēnai. Tomēr var būt nepieciešami papildu higiēnas palīglīdzekļi, lai iztīrītu grūti aizsniedzamas vietas. Galvenais ir tīrīt implantu, kā arī smaganas, kas atrodas tieši blakus.

Atkarībā no implanta restaurācijas veida Jūsu zobārsts, higiēnists vai speciālists var ieteikt dažas vai visas turpmāk minētās higiēnas metodes:

1. Ieguldiet līdzekļus kvalitatīvā elektriskajā zobu birstē vai pārliecinieties, ka zobu birste ir mīksta

Zobu birstes ar vidēji cietiem vai cietiem sariņiem ir pārāk raupjas pret jutīgiem smaganu audiem, īpaši, ja Jums jau ir tendence pārāk spēcīgi tīrīt zobus. Lai gan šķiet loģiski, ka, jo spēcīgāk tīrāt zobus, jo mutes dobums kļūst tīrāks, tomēr tik raupja tīrīšana nav labvēlīga smaganu audiem. Smaganas ir mīksti, plāni audi, kurus var viegli traumēt, tāpēc pieturieties pie manuālās zobu birstes ar mīkstiem sariņiem vai, vēl labāk, pie elektriskās zobu birstes, kas palīdzēs kontrolēt un saglabāt pareizo zobu tīrīšanas spēku.

2. Izmantojiet starpzobu birstīti vai zobu diegu, lai notīrītu abas implantu balsta puses

Zobu implantu tīrīšanai var būt nepieciešams arī zobu diegs. Atsevišķiem implantiem izmantojiet zobu diegu katrā kroņa pusē. “Proxabrush” ir noderīgs rīks, kas izskatās pēc mazas Ziemassvētku eglītes formas birstītes. Tas labi noder tīrīšanai zem implantu tiltiņiem, kroņiem un starp zobiem. Šī ierīce labi darbojas vietās, kurās parastā zobu birste netiek.

3. Skalojiet mutes dobumu un īpaši implanta vietu ar antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli bez spirta, vai ar sālsūdeni vienu vai divas reizes dienā

4. Rūpējieties par zobu smaganām

Lai gan zobu implants nav pakļauts kariesa veidošanās riskam, smaganu audi ap to var iekaist, ja par tiem pienācīgi nerūpējas. Lai gan vēlaties tīrīt smaganu audus, lai nodrošinātu to veselību, pārliecinieties, ka nekaitējat pats sev. Nelietojiet pārāk lielu spēku. Asiņošana nav normāla parādība: tā parasti liecina par gingivītu vai smaganu slimību. Tādā gadījumā nekavējoties vērsieties pie zobārsta.

Vai zobu implanti ir Jums piemēroti?

Ja esat ieinteresēts aizstāt trūkstošos zobus ar zobu implantiem, pirmais solis ir ierasties pie zobārsta, lai saņemtu konsultāciju. Ir jāņem vērā vairākas lietas, piemēram, kaula platums un dziļums, Jūsu deguna blakusdobumu anatomija un smaganu veselības stāvoklis.

Ja Jums jau ir zobu implants/i un Jums ir nepieciešami padomi un ieteikumi, kā vislabāk to/s kopt, higiēnists var palīdzēt. Nepieciešama papildu informācija? Zvaniet Ankylos un mēs Jums palīdzēsim!