Ja plānojat ievietot zobu implantus, tad Jums droši vien ir radušies vairāki interesējoši jautājumi. Vai zobu implanti izskatās dabiski? Vai konkrētais modelis ir piemērots?

Lai varētu atbildēt uz dažiem Jūsu jautājumiem, tad šeit ir saraksts ar 10 iemesliem, kāpēc zobu implanti ir laba izvēle.

1. Izskatās kā dabiski zobi

Kad pašam implantam tiek uzstādīts protezētais zobs, tad rezultāts ir pilnīgi dabisks. Tas atrodas vienā  līmenī ar smaganu, tāpēc neviens pat nevarēs pamanīt, kuri ir īstie zobi un kuri nē.

2. Pilda tādu pašu funkciju kā dabiskie zobi

Tā ir ļoti liela priekšrocība, jo ir svarīgi, lai zobu implants spētu nodrošināt tādas pašas funkcijas kā dabiskie zobi. Tā kā implants tiek stingri nostiprināts žokļa kaulā, tad tas darbojas tāpat kā dabiskā zoba sakne, nodrošinot stabilitāti un izturību.

3. Novērš žokļa kaula zudumu

Viena slikta iezīme, kas notiek, kad zoba vietā ilgāku laiku ir tukšums, ir tāda, ka žokļa kauls sāk izzust, jo nav vairs zoba saknes, kas stiprina kaulu. Ievietojot zoba implantu žokļa kaulā, tas veicina kaula augšanu un novērš kaula zudumu.

4. Uzlabo sejas izskatu

Žokļa kaula zudums veido iegrimušu, novecojušu sejas izskatu, kas var ietekmēt visu sejas struktūru. Palīdzot saglabāt žokļa kaulu stipru, ir ieteicams ievietot zobu implantus, lai nerastos nekādas problēmas ar sejas izskatu.

5. Ir mūža termiņš

Gluži tāpat kā dabīgajiem zobiem, ar pareizu kopšanu tie var kalpot visu mūžu.

6. Ir izdevīgi

Ja ņem vērā zobu implantu kalpošanas ilgumu un izmaksas, kuras salīdzina ar izmaksām par citiem restaurācijas veidiem, kuri pavisam noteikti būs jāatjauno, tad zobu implantu ievietošana ir ļoti izdevīgs veids.

7. Neierobežo ēšanas paradumus

Viena no sūdzībām, kas saistīta ar zobu izkrišanu vai protēžu nēsāšanu ir tāda, ka cilvēkiem ir jāmaina ēšanas paradumi, jo sakodiens nav vairs tik efektīvs un protēzes nedod iespēju ēst visu, kā, piemēram, ābolus vai cietu gaļu. Taču, ja zobu implanti ir stabili, tad lielākoties katrs cilvēks var ēst un dzert visu, pie kā ir pieradis.

8. Dod iespēju ēst, runāt un smieties, nedomājot par sekām

Zoba zudums bieži ietekmē cilvēka pārliecību par sevi, tāpēc nereti nākas dzirdēt, ka protēžu nēsātāji bieži uztraucas, ka runājot vai smejoties protēzes kustas. Tomēr, izmantojot zobu implantus, par to nav jāraizējas, jo Jūsu žokļa kauls stingri turēs implantu un Jūs pat nejutīsiet nekādas kustības pazīmes, tāpēc varēsiet visu dienu neuztraukties par savu smaidu un runāt ar pārliecību.

9. Ir viegli kopjami

Zobu implantus ir viegli kopt, jo to kopšana neatšķiras no dabisko zobu kopšanas (zobu tīrīšana ar zobu birsti un zobu diega lietošana vismaz 2 reizes dienā, regulāras zobu pārbaudes un higiēnista apmeklējumi). Daudzi cilvēki domā, ka tā kā zobu implanti nav izgatavoti no organiska materiāla, tad tos nav jātīra, bet tā nav patiesība, jo arī zobu implanti var piesaistīt zobakmeni un citas smaganu slimības, tāpāt kā īstie zobi.

10. Sniedz redzamus rezultātus

Protams, zobu implanta ievietošanas rezultāti ir atkarīgi no tā atrašanās vietas mutē un žokļa kaula daudzuma, kas atbalsta implantu. Arī faktori kā smēķēšana var ietekmēt zobu implanta produktivitāti, tomēr kopumā aptuveni 98% cilvēku, kas ievieto zobu implantus, var novērot labus rezultātus.