Zobu implanti kļūst arvien populārāka izvēle tiem, kam nepieciešams aizstāt trūkstošos zobus. Dažiem ideja par zobu implantiem sākumā var šķist biedējoša, taču tas ir lielisks veids, kā sakārtot savu smaidu un kopumā uzlabot mutes veselību.

Vai vēlaties ievietot implantus, bet neesat pārliecināts, kurš risinājums vislabāk atbilst Jūsu vajadzībām? Jābilst, ka tas patiešām ir svarīgs lēmums, un ir pietiekami daudz iespēju, ko apsvērt. Apskatīsim vispopulārākos zobu implantu risinājumus, lai palīdzētu Jums izvēlēties piemērotāko variantu.

Kas ir zobu implanti?

Zobu implanti ir mākslīga zoba sakne, kas tiek ķirurģiski ievietota žokļa kaulā, lai kalpotu par balstu zoba kronim. Tie ir lieliska alternatīva tradicionālajām zobu aizstāšanas metodēm kā zobu protēzes vai tilti uz zobiem.

Implanti ir labākais veids, kā saglabāt veselīgus, dabiski izskatīgus zobus un žokļa kaula apjomu. Ja zobi ir izrauti vai esat guvis nopietnu traumu, kuras dēļ tie ir zaudēti, zobu implanti var stimulēt žokļa kaulu, līdzīgi kā muskuļa treniņš, un novērst kaula izzušanu jeb rezorbciju.

Ar zobu implantiem varat atgūt pārliecību par sevi un savu smaidu, neuztraucoties par to, ka kaut kas varētu izkustēties no vietas vai izkrist, kā tas reizēm notiek ar zobu protēzēm. Jūs droši varēsiet ēst iecienītos ēdienus un smaidīt kā agrāk, un tas noteikti Jums palīdzēs saglabāt veselīgu un emocijām bagātu ikdienu.

Ir daudz dažādu zobu implantu veidu, tomēr vispirms būtu lietderīgi konsultēties ar savu zobārstu, jo ne visi ir piemēroti konkrēti Jums. Tiem, kuriem ir smaganu slimības vai veselības traucējumi var rasties komplikācijas, tāpēc konsultācijas pie zobārsta ir ļoti svarīgas. Turklāt pacientiem, kuri regulāri smēķē vai lieto tabakas izstrādājumus, ir lielāks implantu neveiksmju īpatsvars nekā tiem, kuri to nedara.

Kādi ir zobu implantu risinājumi?

ankylos

1. Viena zoba implants

Viena no galvenajām zobu implantu priekšrocībām ir tā, ka ar tiem var aizstāt vienu trūkstošo zobu un vienlaikus nodrošināt estētiku, komfortu un funkciju. To veido implants (galvenokārt izgatavots no titāna), kas ievietots žokļa kaulā. Atšķirībā no tilta uz zobiem, kam nepieciešama blakus esošo zobu pārveidošana vai slīpēšana, zobu implanti ir “pašnesoši” un nebojā neviena blakus esošā zoba struktūru.

Zobārsts palīdzēs izvēlēties pareizo zobu izmēru un formu, veicot precīzus Jūsu dabīgo zobu mērījumus. Turklāt tie ir veidoti tā, lai imitētu dabīgo zobu izskatu un sajūtu. Implantus ir kopj līdzīgi kā īstos zobus, un darot to regulāri tie kalpos ilgi.

2. Uz implantiem balstīti tilti

Uz implantiem balstītus tiltus parasti iesaka cilvēkiem, kuri ir zaudējuši vairākus zobus. Lai gan standarta zobu tilts var novērst zaudēto zobu problēmu, uz implantiem balstītam tiltam ir vairākas priekšrocības. Tradicionālie tilti balstās uz blakus esošajiem zobiem. Pirms tilta ievietošanas, blakus esošie veselie zobi ir jāpārveido (jāslīpē). Tilta stiprināšanai izmantojot implantus, blakus esošo zobu pārveidošna nav nepieciešama.

Tilta stiprināšanai izmantoto implantu skaits atšķiras atkarībā no pacienta situācijas, taču parasti tiek izmantoti divi implanti, kas balsta trīs zobus. Uz implantiem balstīts fiksēts tilts ir ekonomiski izdevīgāks risinājums, nekā katra trūkstošā zoba individuāla aizstāšana ar savu implantu un kroni.

ankylos

3. Zobu protēzes uz implantu pamata

Zobu protēzi var atbalstīt un nostiprināt ar implantiem. Iespējas tiek noteiktas atbilstoši pacienta individuālajām vajadzībām. Protēzes tiek piestiprinātas pie implanta ar speciāliem elementiem, savienojot divus elementus kopā.

Turklāt protēzes var būt gan izņemamas, gan neizņemamas, un pacienti var dot priekšroku jebkurai no šīm iespējām. Protēzes ir piestiprinātas pie implantiem, bet pacients vajadzības gadījumā tās var izņemt, piemēram, pašrocīgai tīrīšanai.

ankylos

4. All-on-4 zobu implantu risinājums

All On 4 ir zobu implantēšanas metode, kad visu augšējo vai apakšējo zobu rindu aizstāj tikai ar četriem implantiem. Šie četri implanti darbojas kā atbalsta mehānisms jauna fiksēto zobu ievietošanai.

Zobu implanti ir drošs, uzticams un rentabls veids, kā aizstāt trūkstošos zobus. Tādējādi tie var palīdzēt izskatīties un justies labāk, jo veselīgi un stabili zobi ir ļoti svarīgi efektīvai ēšanai un smaidīšanai.

Neatkarīgi no tā, kādu implantu risinājumu izvēlaties, pirms ķirurģiskās procedūras ir svarīgi konsultēties ar kvalificētu zobārstu. Mūsu prakses zobārsti sniegs visu nepieciešamo informāciju, lai Jūs varētu pieņemt pamatotu lēmumu.