Lielākā daļa cilvēku nenēsā ar prieku zobu protēzes, jo tās parasti ieteicams izņemt gan pirms gulētiešanas, gan pēc katras maltītes baudīšanas. Tas, protams, dod iespēju smaganām atpūsties un ļauj protēzēm kārtīgi notīrīties speciālajā tīrīšanas šķīdumā.

Jums noteikti ir apnicis risināt šādas problēmas, tāpēc zobu protēzes uz implantiem var būt labākais risinājums. Atšķirībā no parastajām protēzēm šīs protēzes ir pastāvīgi savienotas ar implantiem nevis smaganām. Tām ir tāds pats izskats un sajūta kā Jūsu dabiskajiem zobiem, un tās ir ļoti drošas un ērtas.

Kas ir zobu protēzes uz implantu pamata?

Uz implantiem balstītas protēzes tiek piestiprinātas pie zobu implantiem, nevis pie smaganām. Tās var tikt ievietotas gan augšžoklī, gan apakšžoklī, tāpēc, ja Jums ir saglabājies pietiekami daudz žokļa kaula, lai ievietotu implantus, Jūs būsiet atbilstošs kandidāts šāda veida protēžu izgatavošanai.

Ir izņemamās un neizņemamās protēzes, kas balstītas uz implantiem. Tas ir labākais risinājums vairāku zobu aizstāšanai, jo tās slogo žokļa kaulu, līdzīgi kā trenējot muskuļus, tādējādi novēršot kaula atrofiju un redzamu defektu rašanos laika gaitā. Lai gan uz implantiem balstītas protēzes var būt dārgākas, tās ir labākā izvēle estētikas, funkcijas, vispārējās veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanas ziņā. Daži pacienti izvēlas neizņemamas uz implantiem balstītas protēzes, taču tās var būt grūtāk tīrīt.

Uz implantiem balstīta izņemama protēze ir optimāls risinājums visu trūkstošo zobu aizstāšanai. Nav nepieciešams katru trūkstošo zobu aizstāt ar implantu, jo, lai atjaunotu visu zobu rindu, ir nepieciešami tikai 2-6 implanti. Šīs protēzes ir viegli tīrāmas un stabilas ēšanas, runas un smieklu laikā. Implanti nodrošina stingru fiksāciju, bet prasa rūpīgāku apkopi un regulārus zobu higiēnista apmeklējumus.

Kādas ir, uz implantiem balstītu, zobu protēžu priekšrocības?

Šīs ir tikai dažas no priekšrocībām:

• Ļoti stabilas un var nodrošināt lielu atbalstu implantiem;
• Nav jāuztraucas, ka tās varētu izkrist vai noslīdēt, atrodoties mutē, jo tās ir piestiprinātas pie implantiem;
• Izskatās ļoti dabiski un viegli saplūst ar dabīgajiem zobiem;
• Palīdz uzlabot estētisko izskatu, veidojot skaistu smaidu;
• Var ievērojami uzlabot zobu funkcionalitāti;
• Perfekti pieguļ;
• Novērš jebkāda veida kaulu zudumu;
• Nekādu ierobežojumu ēdot.

Kā rūpēties par zobu protēzēm uz implantu pamata?

Ir būtiski pareizi kopt gan dabīgos zobus, gan jebkura veida mākslīgos zobus, lai nodrošinātu ilgāku kalpošanas laiku. Tas pats attiecas arī uz zobu protēzēm, kam pamatā ir zobu implanti. Ievērojiet šos norādījumus, lai būtu drošs, ka dariet visu iespējamo, lai protēzes kalpotu ilgi:

• Pirms zobu tīrīšanas rūpīgi izskalojiet mutes dobumu, lai noņemtu visas atlikušās ēdiena daļiņas;
• Mutes dobums jāizskalo arī pēc katras ēdienreizes;
• Zobu protēžu tīrīšanai izmantojiet zobu birsti ar mīkstiem sariņiem.

Kā zināt vai es varu ievietot zobu protēzes, kas balstītas uz zobu implantiem?

Lai noteiktu, vai esat piemērots šāda veida protēzēm, ir svarīgi konsultēties ar zobārstu. Viņš novērtēs Jūsu zobu un smaganu veselību, veiks rentgenu un izvērtēs Jūsu žokļa kaula daudzumu, lai noteiktu, vai šī ārstēšana ir piemērota Jums. Ārsts vēlēsies arī uzzināt vai Jums ir kādas mutes dobuma slimības, vai lietojiet specifiskus medikamentus, kas varētu ietekmēt procedūras iznākumu.

Kādas ir izmaksas zobu protēzēm uz implantu pamata?

Izmaksas var ievērojami atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, piemēram, nepieciešamo implantu skaita, izmantoto protēzes fiksācijas veida un citiem svarīgiem faktoriem. Kopumā, piemēram, uz Ankylos implantiem balstītu protēžu izmaksas var svārstīties no 2500 Eur vai vairāk. Ir svarīgi konsultēties ar implantologu, jo viņš sniegs ārstēšanas plānu un izmaksu aprēķinu, pamatojoties uz Jūsu konkrētajām vajadzībām un apstākļiem.