Jūsu zobi ir viens no pirmajiem aspektiem, ko cilvēki pamana, un to izskats var ietekmēt to, kā citi Jūs redz. Uzlabojot smaidu, uzlabojas Jūsu pašvērtējums, vienlaikus uzlabojas arī mutes veselība.

Ja Jums trūkst zobs vai vairāki un neesat pārliecināts, vai zobu implantācijas operācija ir Jums piemērota, nav pamata uztraukties. Mēs sniegsim informāciju par kritērijiem, kas padara Jūs par ideālu kandidātu zobu implantu ievietošanai, un apskatīsim dažas priekšrocības, ko sniedz zobu implantu ievietošana, un kā saglabāt zobus veselus pēc procedūras.

Zobu implantu priekšrocības

Saskaņā ar Amerikas Zobārstu asociācijas datiem katru gadu tiek veikti vairāk nekā 5,5 miljoni zobu implantāciju. Pēc zobu implanta ievietošanas Jums vajadzētu sagaidīt dabiskus rezultātus. Tiem ir tāds pats izskats un funkcijas, kā dabiskajiem zobiem, kas ļauj ēst un runāt, nebaidoties, ka zobi var nobīdīties vai izkrist.

Viena no biežāk sastopamajām bažām, kas saistīta ar zobu implantu ievietošanu, ir zobu stabilitāte ilgtermiņā. Zobu labošana vai nomaiņa var būt dārga un laikietilpīga. Tomēr, nodrošinot labu aprūpi, zobu implants var kalpot vairākus gadu desmitus, daudz ilgāk nekā parastās ārstēšanas metodes, piemēram, tilti un protēzes, kas jāmaina ik pēc 5-10 gadiem.

Ja par saviem zobu implantiem labi rūpēsieties, ievērojot pareizu higiēnu un regulāri apmeklējot zobārstu, varat sagaidīt, ka zobu implanti kalpos ilgi. Tie ir veidoti tā, lai kalpotu visu mūžu, un to sekmīguma rādītāji ir aptuveni 95 %, kas ir augstāks nekā lielākajai daļai citu zobu aizvietošanas risinājumiem.

Vai jums vajadzētu iegādāties zobu implantus?

Tie tiek implantēti Jūsu žokļa kaulā, kur tie savienosies ar kaulu un darbosies kā trūkstošo zobu saknes. Atšķirībā no citām zobu aizstāšanas pieejām šī pieeja novērš noslīdēšanu un traumas. Tie laika gaitā arī nerūsē, jo ir izgatavoti no titāna. Jūs, iespējams, šaubāties, vai implanti ir piemēroti tieši Jums. Protams, ir jārunā ar savu zobārstu par Jums piemērotāko zobu aizstāšanas iespēju, taču zobu implanti var būt piemērots risinājums, ja:

• Jums ir veselas smaganas un audi.
• Jums ir pietiekami daudz kaula žoklī, lai noturētu implantus savā vietā, vai arī varat saņemt kaula transplantātu.
• Jums nepatīk vai Jūs nevarat valkāt protēzes.
• Jums nav nekādu veselības problēmu, kas varētu palēnināt Jūsu atveseļošanos pēc operācijas.
• Jums jāmaina viens vai vairāki zobi.
• Jūs nesmēķējat pārāk bieži.
• Jūs ievērojat pareizu mutes dobuma higiēnu un regulāri apmeklējat zobārstu.

Kā tiek veikta zobu implantācija?

Kad būsiet pieņēmis lēmumu par zobu implantu ievietošanu, zobārsts kopā ar Jums izstrādās individuālu ārstēšanas plānu. Tajā tiks ņemtas vērā Jūsu unikālās prasības un sniegtas norādes par to, kā pareizi kopt zobu implantus.

Operācijas laikā trūkstošā zoba vietā tiek ievietots titāna stabiņš (sakne). Implants saplūst ar Jūsu žokļa kaulu, kārtīgi “ieaugot” žoklī, kamēr Jūsu kauls un audi atveseļojas. Šī procedūra var ilgt divus līdz trīs mēnešus. Tad ir pienācis laiks izgatavot kronīti. Zobārsts izveidos sakodiena modeli, lai izgatavotu zobu aizvietotāju. Tajā tiks fiksēti visi Jūsu zobi, kā arī to izvietojums mutē. No veidnes tiks izgatavots jaunais zobs, kas pēc tam tiks savienots ar implantu, pēc implanta izgatavošanas tiks saskaņota krāsa ar Jūsu dabisko zobu krāsu.

Zobu implantu pēcaprūpes padomi

Tas ir normāli, ka pēc zobu implantu ievietošanas Jums būs neliels pietūkums un diskomforts. Savukārt sāpju remdinošu līdzekļu, piemēram, ibumetina, lietošanai vajadzētu palīdzēt justies labāk. Pēc operācijas ir ļoti svarīgi apmeklēt zobārstu, lai pārliecinātos, ka implants pareizi sadzīst un pieguļ pie žokļa kaula. Pēc implanta ievietošanas Jums ir jānodrošina pareiza zobu kopšana. Tīriet zobus ar zobu birsti un zobu diegu. Lietojiet antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli, lai samazinātu baktēriju daudzumu un izvairītos no infekcijas.

Tagad, kad esat guvis skaidru priekšstatu par implantiem un kritērijiem, kuriem jāatbilst, nevilcinieties konsultēties ar savu zobārstu. Pārtrauciet ciest no problēmām, kas saistītas ar trūkstošiem zobiem, un atjaunojiet sava smaida skaistumu jau šodien.