Lai gan zobu implantu ārstēšanas procedūras ir ļoti paredzamas un drošas, 3D zobu attēlu veidošanas tehnoloģijas izmantošana ļauj nodrošināt vislabāko aprūpes līmeni. CBCT tehnoloģija samazina pacienta pakļaušanu radiācijas iedarbībai un ir līdzīga parastai rentgena izmeklēšanai. Izmantojot šo tehnoloģiju, var iegūt attēlus dažu sekunžu laikā, identificējot visu, piemēram, zobu saknes, bojātos zobus, žokļa kaula defektus un tam līdzīgas problēmas.

Kāpēc zobārsti vēlas izmantot konusveida staru datortomogrāfiju, nevis tradicionālo rentgenu?

Tādu priekšrocību dēļ kā:

  • Jūsu situācijai piemērotākā zobu implantu tipa un atrašanās vietas izvēle.
  • Iespēja vizuāli novērtēt visu Jūsu mutes anatomiju pirms operācijas.
  • Visu vitāli svarīgo anatomisko struktūru (nervu, zobu sakņu u. c.) atrašanās vietas noteikšana.
  • Zobu implantu komplikāciju riska samazināšana.
  • Precīzāka implantu operācija.

Jebkurā gadījumā, kad tiek plānota zobu implantācijas procedūra, ir iespēja izvēlēties, vai izmantot tradicionālo rentgenu vai 3D datortomogrāfiju. Taču, ja tiek veikta pilna mutes dobuma rekonstrukcija, konusveida staru datortomogrāfijas skenēšana sniedz lielākas priekšrocības, kad ir nepieciešams izmērīt, projektēt un ievietot fiksēto protēzi.

Risku samazināšana zobu implantācijas procedūras laikā

Vēl pavisam nesen zobu ķirurgs zobārsta kabinetā ārstēšanas plānošanai izmantoja tikai parastos divu dimensiju rentgena attēlus. Tas nozīmēja, ka zobu implantācijas operācijas laikā redzamība bija ierobežota. Taču, izmantojot 3D CBCT skenēšanu, zobārstam vai mutes ķirurgam tagad ir pieejama lielāka precizitāte implantu uzstādīšanai “digitāli” krietni pirms plānotās zobu implantācijas operācijas, jo nepieciešamo informāciju var redzēt trīs dimensijās ar ievērojami augstāku izšķirtspēju.

Faktiskā implantu ievietošana ir ļoti precīza. Īpaši tad, ja ir jāplāno ap tādām kritiskām anatomiskām iezīmēm kā deguna blakusdobumu, nervi un asinsvadi. CT skenēšana ļauj redzēt visas šīs svarīgās audu struktūras, lai zinātu to precīzu atrašanās vietu. Tādējādi zobu implantus var novietot līdzās tām, neriskējot ar iespējamām komplikācijām.

Maksimāla kaulu kvalitātes uzlabošana

Dažiem cilvēkiem nav iespējams ievietot zobu implantus bez papildus ķirurģiskām manipulācijām, jo ir ievērojami kaulu zudumi, tā saucamā, kaula atrofija jeb rezorbcija. Šādās situācijās kaulu pārstādīšana un iespējamā sinusa pacelšanas operācija ir vienīgais veids, kā iegūt vietu zobu implantu ievietošanai. Par laimi, datortomogrāfija ļauj apskatīt Jūsu žokļa kaulu no vairākiem leņķiem. Izmantojot datortomogrāfijas skenēšanu, zobārsts var plānot precīzus punktus, lai katru no Jūsu zobu implantiem uzstādītu vietās, kur ir labs kaula blīvums.

Pareizs kaula atbalsts un izvietojums ne tikai novērš nepieciešamību pēc transplantācijas, bet arī samazina zobu implantu komplikāciju vai neveiksmes risku.

Īsāks atveseļošanās laiks pēc implantācijas

Izmantojot 3D CBCT implantu ievietošanas plānošanai, pati procedūra var tikt veikta ar daudz mazāku ķirurģisku iejaukšanos. Tā sakot minimāli invazīva, jo smagana atgriešana būs ļoti neliela. Šādos gadījumos pēcoperāciju sāpes arī tiks samazinātas līdz gandrīz nemanāmām.

Kā darbojas konusveida staru datortomogrāfijas skeneris?

Tas izskatās līdzīgi kā citas digitālās panorāmas iekārtas, ko izmanto zobārstniecības nozarē. Ikvienam, kuram pēdējo 10 gadu laikā ir veiktas zobārstniecības procedūras, iespējams, ir veikts sejas un žokļa kaula panorāmas uzņēmums. Taču ar konusveida staru datortomogrāfiju CBCT iekārta divdimensiju datu vietā visu uztver trīs dimensijās.

Vienīgā atšķirība ir tā, ka CBCT iekārta veido trīsdimensionālu attēlu, salikot kopā daudzus atsevišķus griezienu dziļumā. Tos sauc par sagitālajiem griezumiem. Kad augstas kvalitātes attēli tiek pārnesti uz diagnostikas attēlu veidošanas programmatūru, tos ir iespējams pagriezt un apskatīt no vairākiem leņķiem.

Noslēgumā jāsecina, ka 3D CBCT attēla veidošanas iekļaušana zobu implantu ķirurģijā sniedz daudz priekšrocību, uzlabojot precizitāti un pacientu ārstēšanas rezultātus. Sniedzot visaptverošu anatomisko informāciju, samazinot ķirurģiskās komplikācijas un uzlabojot ārstēšanas plānošanu, šī modernā tehnoloģija ļauj zobārstniecības speciālistiem sasniegt izcilus rezultātus implantoloģijā.