Jums iztrūkst dabīgie zobi un meklējat labāko veidu, kā tos aizstāt? Zobu implanti ir labākā izvēle. Taču, lai gan pēdējo divdesmit gadu laikā zobu implantēšanas procedūra ir racionalizēta, joprojām pastāv vairāki mīti par zobu implantiem un ar tiem saistīto procedūru. Lūk, 10 izplatīti maldīgi priekšstati par zobu implantēšanu un patiesība, kas aiz tiem slēpjas.

1. Jūs nevarat atļauties zobu implantus, jo tie ir dārgi

Lielākais no visiem mītiem par zobu implantiem ir tas, ka tie ir pārāk dārgi un Jūs tos nevarat atļauties. Taču patiesību sakot, zobu implantācijas process piedāvā vislabāko atdevi no ieguldījumiem. Neviena cita zobu aizvietošanas iespēja nekalpo tik ilgi kā zobu implanti. Tas ir vienreizējs ieguldījums, kas laika gaitā ietaupa Jūsu naudu. Un Jūs varat tos atļauties!

2. Zobu implantu operācija ir sāpīga

Lai gan ir sarežģītāki implantu ievietošanas gadījumi, vidēji zobu implantācijas procesu var paveikt ar vietējo anestēziju. Tomēr daži cilvēki mutes dobuma operācijas laikā dod priekšroku slāpekļa oksīdam (smieklu gāzei) vai dziļākām sedatīvajām zālēm. Tas nav tik sāpīgi kā šķiet, tāpat arī atveseļošanās nav sarežģīta. Lielākā daļa cilvēku apgalvo, ka tas ir vieglāk nekā pēc zoba izraušanas.

3. Vieglāk ir ievietot zobu protēzes

Ja esat pazaudējis vairākus zobus, ir diezgan grūti pielāgoties apjomīgas protēzes nēsāšanai. Tā var berzēt smaganas un radīt diskomfortu, kad runājat. Taču implanti un implantu tilti salīdzinājumā ar protēzēm ir daudz ērtāki. Turklāt Jums nebūs jāuztraucas par sāpēm vai žokļa kaula atrofiju, kas ir izplatīta parādība pēc zobu protēžu ievietošanas. Implanti palīdz saglabāt Jūsu mutes, sejas un esošo zobu kopējo struktūru un sakārtojumu.

4. Zobu implantus nesedz apdrošināšana

Pirms daudziem gadiem zobu apdrošināšanas kompānijas nesedza zobu implantus vai uz implantiem balstītas zobu protēzes, lai gan tie bija labāks variants pacientu vispārējai veselībai. Apdrošināšanas kompānijas lēnām pieņēma implantācijas procedūras kā standarta zobu nomaiņas ārstēšanas metodi, apzīmējot tās kā izvēles vai kosmētisko ārstēšanu.

5. Implanti ir kosmētiski

Lai gan implanti palīdz pacientiem justies pārliecinātākiem par savu smaidu, viens no izplatītākajiem mītiem par zobu implantiem ir, ka tie ir kosmētiska procedūra. Tas tā nav. Tāpat kā tiltiņi vai kroņi, zobu implanti ir atjaunojoša procedūra, kas stiprina un palīdz atjaunot skaistu smaidu. Tie arī izskatās kā Jūsu reālie zobi.

6. Es neatbilstu prasībām implantu ārstēšanas procedūrai

Dažiem cilvēkiem vienīgā iespēja ir saņemt tāda veida protēzes vai implantus, kādus piedāvā viņu zobārsts. Taču, ja zobārstam nav pieredzes progresīvākā zobu ārstēšanā vai protezēšanā uz implantiem, vai arī cilvēkam ir nepieciešams kaula transplantāts, pacients var tikt informēts, ka viņš neatbilst implantu ārstēšanas prasībām. Patiesībā tā nav taisnība. Jums ir jāieplāno tikšanās ar kvalificētu implantu pakalpojumu sniedzēju, kurš izpētīs Jūsu situāciju individuāli.

Pat ja cilvēki nav piemēroti dažiem implantu veidiem, viņi var būt piemēroti citiem. Vizīte pie pieredzējuša zobārsta ir labākais veids, kā noskaidrot, kādas iespējas Jums ir pieejamas. Daži zobārstu kabineti ir aprīkoti ar modernākajām tehnoloģijām, piemēram, 3D attēlveidošanu, kas nodrošina veiksmīgu implantācijas procedūru pat cilvēkiem ar lielu kaulaudu zudumu.

7. Zobu implantus var saņemt tikai cilvēki, kuriem trūkst visi zobi

Protams, cilvēki ar pilnīgu zobu zudumu ir lieliski zobu implantu kandidāti. Taču arī cilvēki, kuriem trūkst tikai viens vai divi zobi, var saņemt zobu implantus. Zobu implanti ir neinvazīvi attiecībā pret dabīgajiem zobiem, tāpēc to ievietošana mutē ir ļoti veselīga un pat labvēlīga visam Jūsu smaidam. Tie palīdz ierobežot kaulaudu zudumu (samazinot nepieciešamību pēc kaula transplantāta) un palīdz nostiprināt zobu abās pusēs. Būtībā var teikt, ka tie mutes dobuma veselībai ir labāki nekā tilti, jo implanti nemainīs blakus esošo zobu emalju.

8. Zobu implanti izskatās kā neīsti zobi

Zobu implanti nav līdzīgi izņemamām zobu protēzēm. To dizains ir vislīdzīgākais dabiskajiem zobiem no visām mūsdienu zobu aizvietošanas metodēm. Katru implantu papildina fiksēta restaurācija, piemēram, kronis vai tilts, kas ir veidots tā, lai saplūstu ar apkārtējiem zobiem. Patiesību sakot, lielāko daļu zobu implantu smaidot vai runājot nav iespējams atšķirt no blakus esošajiem zobiem.

9. Ar zobu implantiem ir grūti ēst vai runāt

Zobu implantu veiksmīguma rādītājs ir ārkārtīgi augsts. Tā kā implanti ir veidoti kā parasti dabiski zobi, tie netraucē ēšanai vai runāšanai, sniedzot Jums pārliecību, uz kuru varat paļauties, lai dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi.

10. Katrs zobārsts piedāvā zobu implantu operācijas

Zobu implantu ievietošanai nepieciešama augsta līmeņa apmācība, tehnoloģijas un resursi. Īpaši, ja Jums nepieciešama specializētāka implantu ārstēšana. Pat tādus pakalpojumus kā “All-on-4” vai “All-on-6” piedāvā tikai specifiski apmācīti implantu pakalpojumu sniedzēji. Ja vienā zobārsta kabinetā neatrodat to, ko meklējat, labāk apsveriet iespēju konsultēties ar citu zobārstu, lai saņemtu 100% atzinumu.