Zobu implanti kopumā senioriem ir drošs zobu aizstāšanas veids. Patiesībā zobu implanti var būt lieliska iespēja senioriem, kuri ir zaudējuši zobus ar vecumu saistītu faktoru, piemēram, kaulu zuduma vai periodonta slimību, dēļ. Noskaidrojiet vairāk par to, kā tiek ievietoti zobu implanti, kāpēc tie ir laba izvēle un daudzus citus svarīgus jautājumus, kas novērsīs visas raizes par implantoloģijas iespējamajiem draudiem.
Kā tiek ievietoti zobu implanti?
Zobu implantu ievietošanas process ietver vairākus posmus:
• Novērtēšana: Pirmais solis ir pacienta mutes veselības novērtējums, lai noteiktu, vai pacients ir piemērots zobu implantu ievietošanai. Šajā novērtējumā ietilpst zobu vispārējā pārbaude, rentgens un pacienta medicīniskās vēstures analīze.
• Operācija: Ja pacients ir labs kandidāts zobu implantu ievietošanai, nākamais solis ir ķirurģiska implantu ievietošana žokļa kaulā. To parasti veic vispārējā anestēzijā.
• Osseointegrācija: Pēc implanta ievietošanas žokļa kauls apaug ap implantu, un šo procesu sauc par oseointegrāciju. Tas parasti ilgst vairākus mēnešus.
• Abatmenta jeb kroņa balsta ievietošana: Kad osseointegrācija ir notikusi, implantam tiek piestiprināts kroņa balsts. Abatments kalpo kā savienojums starp implantu un kroni.
• Kroņa ievietošana: Pēdējais solis ir kroņa jeb mākslīgā zoba ievietošana.
Kāpēc zobu implanti ir laba izvēle senioriem?
Zobu implanti ir laba izvēle senioriem vairāku iemeslu dēļ:
• Izturība: Zobu implanti ir ilgstošs trūkstošo zobu risinājums. Pareizi kopjot, tie var kalpot visu mūžu.
• Uzlabota mutes dobuma veselība: Zobu implanti var novērst kaula zudumu žoklī un novērst citu zobu izkustēšanos no vietas, tādējādi uzlabojot vispārējo mutes veselību.
• Estētiskie ieguvumi: Zobu implanti ir līdzīgi dabiskajiem zobiem, tādējādi senioriem sniedzot jauneklīgāku un pievilcīgāku izskatu.
• Labāka dzīves kvalitāte: Zobu implanti ļauj senioriem droši ēst, runāt un smaidīt.
• Labāki nekā zobu protēzes: Zobu implanti ir stabilāka un ērtāka alternatīva, jo zobu protēzes var izslīdēt un radīt diskomfortu.
Lai gan zobu implanti nav piemēroti visiem, tie ir laba izvēle daudziem senioriem, kuriem trūkst zobu. Obligāti vajadzētu konsultēties ar savu zobārstu, lai noskaidrotu, vai zobu implanti ir laba izvēle!
Biežāk uzdotie jautājumi par zobu implantiem gados vecākiem pacientiem
1. Vai es esmu pārāk vecs zobu implantiem?
Vecums nav šķērslis zobu implantu ievietošanai. Tomēr var būt citi faktori, piemēram, veselības stāvoklis vai medikamenti, ko lieto seniors. Jūsu zobārsts novērtēs to, vai esat piemērots kandidāts zobu implantu ievietošanai.
2. Cik ilgs ir implantēšanas process?
Implantācijas process parasti ilgst vairākus mēnešus. Tas var ilgt vairākus mēnešus atkarībā no pacienta individuālā dzīšanas procesa. Balsta un kroņa ievietošana neprasa daudz laika.
3. Vai implantēšanas procedūra ir sāpīga?
Implantācijas procedūra parasti tiek veikta anestēzijā, tāpēc pacientiem procedūra noris bez sāpēm. Pēc procedūras pacienti var izjust zināmu diskomfortu, taču to parasti var novērst ar bezrecepšu pretsāpju medikamentiem.
4. Kā rūpēties par zobu implantiem?
Zobu implantiem nepieciešama regulāra zobu tīrīšana un zobu diegošana tāpat kā dabiskajiem zobiem. Senioriem arī jāturpina regulāri apmeklēt zobārstu, lai veiktu regulāras pārbaudes un tīrīšanu, tādējādi nodrošinot implantu ilgmūžību.
5. Vai zobu implanti ir dārgi?
Zobu implanti var būt dārgāki nekā citas zobu aizvietošanas iespējas, taču tie ir ilglaicīgs risinājums, kas ilgtermiņā var ietaupīt naudu, jo novērš biežas zobu nomaiņas nepieciešamību. Daži veselības apdrošinātāji var segt daļu no zobu implantu izmaksām, un ir pieejamas arī dalīto maksājumu iespējas, lai zobu implantus padarītu pieejamākus.
6. Vai ir kādi riski, kas saistīti ar zobu implantiem?
Tāpat kā ar jebkuru ķirurģisku procedūru, arī ar zobu implantiem ir saistīti daži riski, piemēram, infekcija, nervu bojājumi un implantu neintegrēšanās. Tomēr šie riski ir salīdzinoši nelieli, un Jūsu zobārsts var palīdzēt tos samazināt, rūpīgi izvērtējot mutes dobuma veselību, lietojot vispiemērotākos materiālus un ievietošanas metodes.
7. Cik ilgi kalpo zobu implanti?
Pareizi kopjot, zobu implanti var kalpot visu mūžu. Kroni vai kroņa balstu pēc ilgas lietošanas var nākties nomainīt, ja laika gaitā mainās pacienta mutes veselības stāvoklis. Jūsu zobārsts vienmēr rūpīgi uzraudzīs implantus un laikus informēs, ja būs nepieciešami uzlabojumi.